Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 30.06.2019 (odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi)

  • Odsłony: 386

1Dzisiaj nasz Odpust Parafialny, święto Niepokalanego Serca Maryi, główna Msza św. – Suma parafialna o godz. 12.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. kanonik Marek Wende, proboszcz parafii Ducha Świętego w Gdyni Obłużu i poprzedni kierownik Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2W powiązaniu z Odpustem od godz. 15.00 zapraszamy także na Festyn parafialny przygotowany dla młodszych i starszych.

3Zakończyliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym, którzy przez cały miesiąc wytrwale brali udział nabożeństwie czerwcowym. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do osób, które złożyły swoje świadectwo wiary biorąc udział w procesji Bożego Ciała i budując cztery ołtarze. Dziękujemy też tym naszym parafianom, którzy w miniony piątek szli ze sztandarami i chorągwiami w procesji w centrum Gdyni z kościoła NSPJ do oo. Jezuitów na ul. Tatrzańską.

4W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszej parafii comiesięczna pierwszoczwartkowa adoracja i Msza święta w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii. Modlimy się także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Adoracja rozpocznie się w kościele o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i dalej będzie trwać aż do wieczornej Mszy św.

5W Pierwszy Piątek Miesiąca spowiedź św. rano oraz po południu od godz. 16.30 - 17.00 dla dzieci i młodzieży. I dalej dla dorosłych od godz. 18:00.

6W Pierwszą Sobotę miesiąca lipca na godz. 8.00 zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św., wspólny różaniec, nowennę Pięciu Pierwszych Sobót i zawierzenie siebie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

7W przyszłym tygodniu przed wejściem do kościoła książki rozprowadzać będzie księgarnia Nowa-Ewangelizacja.pl. Szczególnie polecamy pozycje: 7 tajemnic Eucharystii i 7 tajemnic spowiedzi.

8Za tydzień w niedziele o godz. 18:00 Msza św. i pierwsze spotkanie dla uczestników i przyjaciół XXXIV Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę. Będzie też możliwość zapisania się na listę Pielgrzymów.

9Rozpoczyna się lipiec zatem nastąpi wakacyjna zmiana godzin odprawiania nabożeństw. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 14:00, natomiast będzie dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8:00, pozostają Msze św. o godz. 7:00 i 18:30.

10Siostry zapraszają rodziny i małżeństwa na letni wypoczynek rekolekcyjny organizowany w Świdrze pod Warszawą w dniach 18-23 lipca lub 14-19 sierpnia. Informacje u sióstr.

11W dniach 16 do 23 listopada organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 3600 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. proboszcza.

12Wszystkim wiernym składamy podziękowanie za składane ofiary na rzecz budowy naszego ogrzewania w kościele. W tym tygodniu zapłaciliśmy 42 tysiące złotych. Jest to ostatnia rata za wykonane już w kościele prace związane z posadzką. „Bóg zapłać”. Teraz musimy zbierać pieniądze na prace elektryczne oraz projekt i budowę kotłowni z piecami i instalacją grzewczą.

13W tym tygodniu dzięki ofiarności finansowej wiernych oddaliśmy też do użytku nową salkę w korytarzu przy zakrystii, która już rozpoczęła swoją działalność.

14W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą” – dziennikarze Gościa odwiedzą słynące łaskami miejsca naszych sąsiadów. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i ważne sanktuarium na Litwie.

15W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: † śp. Stanisław Trynda, l. 88, z ul. Gałczyńskiego 17; † śp. Elżbieta Barszcz, lat 66, z ul. Iwaszkiewicza 6. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)