Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 14.07.2019 (15. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 383

1Do skarbony pod chórem można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Prosimy przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii. Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.

2Za tydzień zbiórka do puszek na kontynuowanie prac przy naszej świątyni.

325 lipca przypada święto świętego Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona podróżnych i kierowców. W związku z tym poświęcenie wszelkich pojazdów – samochodów, motorów i rowerów w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 i po Sumie parafialnej o 12:00 jak również w czwartek 25 lipca po Mszy św. o 7:00 i o 18:30. Zebrane ofiary w czasie poświęcenia przekażemy na zakup pojazdów w tym również koni dla polskich misjonarzy.

4Parafia w Chwaszczynie organizuje w dniach 20-21 lipca br. XIV Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Bliższe informacje w gablocie lub na ulotce wyłożonej pod chórem.

5Przypominamy że nastąpiła wakacyjna zmiana godzin odprawiania nabożeństw. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, natomiast jest dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

6W dniach 16 do 23 listopada organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 3600 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. proboszcza.

7W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc dwóch malutkich skrawków materiału.

8W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: † śp. Stanisława Gregorczyk, l. 84, z ul. Brzechwy 5; † śp. Stanisław Czaja, lat 77, z ul. Iwaszkiewicza 7; pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)