Ogłoszenia parafialne 08.09.2019 (23. niedziela zwykła)

1Dzisiaj od godz. 15 zapraszamy na festyn „Pożegnanie lata”. Oprócz atrakcji dla dzieci będzie także Kiermasz Książki, za dobrowolną ofiarę. Podczas festynu będzie można wesprzeć leczenie 3-letniej Zuzi z naszej parafii.

2W piątek 13 dzień miesiąca, zatem po Mszy św. wieczornej procesja fatimska dookoła kościoła. Prosimy przynieść domowe kapliczki Matki Bożej .

3Spotkanie dla rodziców dzieci, które 10 maja 2020r. przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 9 września w kaplicy o godz. 19:15.

4Pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Marana Tha odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w naszej nowej salce przy zakrystii. Zapraszamy chętnych do poznawania i rozważania Pisma Świętego.

5Młodzież klas pierwszych ze średnich szkół zapraszamy do zapisów na spotkania formacyjne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy trwają do 15 września. Prosimy młodzież o zapisywanie się w zakrystii po każdej Mszy św. Pierwsze spotkanie rodziców i młodzieży, która się zapisała, odbędzie się 16 września o 19.15 w kościele. Przygotowaniem zajmuje się ks. Piotr.

6Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych, 15 września po Mszy św. o godz. 10.30.

7Zapraszamy młodzież do wspólnoty Ruchu Światło Życie. Pierwsze spotkanie 22 września o godz. 15:00 w salce parafialnej.

8We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9W sobotę wyjazd do Włocławka na ogólnopolskie spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Organizatorzy proszą o przygotowanie się wcześniej przez spowiedź świętą, a w przed dzień wyjazdu, czyli w piątek o podjęcie postu w intencji Ojczyzny. Prosimy też o zabranie z domu Krzyży, cieplejszych rzeczy, drobnych pieniędzy i jeśli ktoś ma małych składanych krzesełek bądź kocyków do siedzenia. Dla tych którzy nie mogą jechać specjalny program w duchowej łączności z uczestnikami spotkania we Włocławku przygotowali ojcowie franciszkanie. Szczegółowe informacje w gablocie.

10Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje przy naszym kościele zwłaszcza na wykonanie kotłowni i zakup dwóch kotłów zasilających nasze nowe ogrzewanie.

11Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa Niedzielnego” oraz „Źródło”. W „Gościu” artykuł o tym czy katolik może uczestniczyć w wojnie. Czy istnieje wojna sprawiedliwa?

12Zespół redakcyjny Biuletynu Parafialnego po wakacjach wznowił swoją działalność. Można go więc otrzymać po każdej Mszy św. pod chórem za dowolną ofiarę.