Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 06.10.2019 (27. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 573

1Dzisiaj nie ma już Mszy św. o godz. 20:00. Powracamy do porządku jesienno zimowego czyli do Mszy św. o godz. 14:00.

2W kaplicy dzisiaj o godz. 10:00 dodatkowa Msza św. dla dzieci i rodziców klas Komunijnych, podczas której będzie miało miejsce poświęcenie różańców.

3Różaniec przez cały październik – 45 min. przed wieczorną Mszą św. czyli o 17:45 a w niedzielę o 17:15. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do kaplicy we wtorki i czwartki na godz. 17:00. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc dzieciom w dotarciu do kaplicy. Intencje różańcowe publikujemy tutaj.

4Dzieci zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Spotkanie zawsze w salce w niedzielę po Mszy św. dziecięcej. Całą wspólnotą oazową zajmuje się ks. Piotr, który zaprasza także młodzież do wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

5Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na organizację i przygotowanie w naszej parafii spotkania młodzieży pt. „wSTAŃiSŁAW”, które będzie miało miejsce w sobotę 26 października od godz. 17:00. Odbędzie się wtedy również m.in. koncert znanego religijnego zespołu niemaGOtu. Na to spotkanie spodziewamy się przybycia ponad 1000 młodzieży więc musimy się odpowiednio przygotować.

6We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7W piątek Katecheza dorosłych. Wyjątkowo w drugi a nie w trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy po wieczornej Mszy św. do salki na plebani. Temat katechezy: Duch Święty potrzebny dla duszy, tak jak powietrze dla ciała.

8W przyszłą niedzielę, przypada w naszej ojczyźnie XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na Żywy Pomnik Jana Pawła II – Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży.

9Za tydzień w niedzielę mija 102 rocznica zakończenia objawień MB w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej ostatnia w tym roku procesja maryjna wokół kościoła z modlitwą różańcową o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz o wiarę dla siebie.

10W naszej diecezji rok 2019 poświęcony jest błogosławionym Męczennikom Gdańskim okresu II Wolny Światowej. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Gdańska Wrzeszcza 12 października w najbliższą sobotę o godz. 9:00. Powrót o 13:00. Planowana jest wizyta w Sali pamięci i odwiedzenie cmentarza Ofiar Hitleryzmu na Zaspie. Zapisy pod chórem.

11Zapraszamy do włączenia się do inicjatywy modlitewnej Domowego Kościoła Archidiecezji Gdańskiej „Morze Modlitwy – Zawierz Maryi swoją miejscowość”. Jutro w poniedziałek 7 października czyli w dniu poświęconym Matce Bożej Różańcowej, rozpocznie się dwumiesięczna modlitwa różańcowa, która zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla naszych miast i wsi a ten sposób dla całej naszej Ojczyzny. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca przez dwa miesiące. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Fatimie i w Gietrzwałdzie prosiła o codzienne odmawianie różańca. W naszym kościele będziemy tę dziesiątkę różańca odmawiali codziennie po Mszy św. o godz. 8:00 rano. Więcej informacji na ulotkach pod chórem i na plakatach w gablocie.

12Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa Niedzielnego” i „Źródło”. W Gościu artykuł o akcji ewangelizacyjnej pt. „wSTAŃiSŁAW” która w tym miesiącu odbędzie się w naszej parafii. Szczegóły w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego. Biuletyn Parafialny można otrzymać pod chórem za dowolną ofiarę.

13W minionym tygodniu zakończyli swoją ziemską wędrówkę i odeszli do Pana: śp. Marian Szychowski l. 71 zam. ul. Iwaszkiewicza 2 oraz śp. Ewa Majcher l. 65 zam. ul. Gałczyńskiego 17, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12:00. W intencji zmarłych śp. Ewy i śp. Mariana, zmarłych z naszych parafii i naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)