Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 13.10.2019 (28. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 529

1Różaniec przez cały październik, 45 min. przed wieczorną Mszą św. czyli o 17:45 a w niedzielę o 17:15. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do kaplicy we wtorki i czwartki na godz. 17:00. Intencje różańcowe publikujemy tutaj.

2Dziękujemy za ofiary zebrane tydzień temu do puszek na organizację i przygotowanie w naszej parafii spotkania młodzieży pt. „wSTAŃiSŁAW”. Zebraliśmy 2577zł.

3Dzisiaj Dzień Fatimski, zapraszamy wieczorem na Mszę świętą i po niej procesję z różańcem. Nie będzie zatem dzisiaj różańca przed Mszą wieczorną.

4Z racji Dnia Papieskiego w całym kraju zbieramy dzisiaj do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera edukację zdolnej młodzieży z biedniejszych rodzin.

5W poniedziałek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Składamy najlepsze życzenia wszystkim zaangażowanym w formację edukacyjną – profesorom, wychowawcom, nauczycielom, katechetom. Pan niech błogosławi i obdarza łaskami.

6We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7W najbliższą środę przypada 41 rocznica powołania na Stolicę Piotrową papieża Jana Pawła II. Wszyscy ciągle pozostajemy przed Bogiem w wielkiej wdzięczności za tą łaskę którą obdarzył nasz Naród. Z tej okazji w środę godz. 9:00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. dziękczynna po której oddamy cześć relikwiom świętego Papieża. Zapraszamy na nią wszystkich wiernych, bo ciągle mamy za co Bogu dziękować. A o godz. 20:45 zapraszamy na Apel Jasnogórski który odprawimy w łączności z Jasną Górą.

8W czwartek między 15 a 18 zapraszamy na adorację. Trzeci czwartek miesiąca, to modlitwa o świętość i nawrócenie dla kapłanów.

9W sobotę w kaplicy o godz. 10.00, Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele i okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

10Od następnej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii czterodniowe rekolekcje związane z obecnością w naszym kościele relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

11Za tydzień zbiórka do puszek na prace inwestycyjne przy naszym kościele. Trwają prace nad wykonaniem kotłowni i zamontowaniem pieców do naszego ogrzewania.

12Wspólnota braci z Taize zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu, które będzie trwało od soboty, 28 grudnia do środy 1 stycznia. Koszt wyjazdu to 240 zł plus koszt biletu PKP do Wrocławia. Spotkanie przewidziane jest dla osób miedzy 16 a 35 rokiem życia. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

13Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych. Na kartkach w kolorze czarnym – listopadowych wypisujemy imiona i można również nazwiska zmarłych za których będziemy modlili się na różańcu przez cały miesiąc listopad. Na kartkach w kolorze brązowym – rocznych wypisujemy imiona i można również nazwiska zmarłych za których będziemy modlili się zawsze w każdą niedzielę przed Sumą parafialną tj. o godz. 11:50. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada.

14Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na uruchomienie podłogowego ogrzewania gazowego w naszym kościele.

15Zapraszamy do kiosku parafialnego. Można kupić „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuł o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana i na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna, która wzbudziła bardzo duży niepokój papieża Franciszka. Biuletyn Parafialny można otrzymać pod chórem za dowolną ofiarę.

16W ostatnim tygodniu odeszła do Pana † śp. Janina Brożyna, l. 83, z ul. Kruczkowskiego 2b. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)