Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 27.10.2019 (30. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 673

1Dziękujemy za ofiary wrzucone do puszek na prace inwestycyjne przy naszym kościele. Trwają prace nad wykonaniem kotłowni.

2Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym, którzy w minionym tygodniu brali udział w rekolekcjach ku czci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika, którego relikwie znajdują się w naszym kościele.

3Dziękujemy też wszystkim – młodzieży, wolontariuszom, księżom, osobom które wspierały i pomagały przygotować wczorajsze spotkanie młodzieży wStań i sław. Bóg zapłać za świadectwo wiary. Specjalne podziękowanie składamy ks. Piotrowi Nadolskiemu inicjatorowi tego wydarzenia i młodzieży oazowej.

4Różaniec, 45 min. przed wieczorną Mszą św. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe do kaplicy we wtorek i czwartek na godz. 17:00. Nasze propozycje intencji modlitwy różańcowej znajdziesz tutaj. Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom, rodzicom i dziadkom którzy przychodzą i uczestniczą w tym nabożeństwie. Matka Boża na pewno wysłuchuje modlitw dzieci.

5Msza św. Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.

6W piątek, 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według porządku niedzielnego, z wyłączeniem Mszy św. o godz. 14.00. Na cmentarzu przy ul. Spokojnej o godz. 14.00 odbędzie się procesja, a po niej Msza św. W piątek z racji Uroczystości nie ma postu.

7Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych 45 min przed Mszą świętą wieczorną.

8W najbliższy piątek 1 listopada przypada też I piątek miesiąca dlatego odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa jako modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00. Koronkę do Miłosierdzia Bożego prosimy odmówić przed Mszą św.

9Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej przez cały dzień podczas każdej Mszy św.

10W sobotę, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30 oraz o godz. 20.00 za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Świętą Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Lista zmarłych wywieszona jest w gablocie przed kościołem oraz w internecie.

11Z racji I soboty miesiąca wypominki wraz z różańcem za zmarłych oraz zawierzenie parafii Niepokalanemu Sercu Maryi przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.

12Wierni, którzy pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 do 8 listopada. Odpust zupełny można uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełni inne zwykłe warunki (sakrament pokuty, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca św. oraz wzbudzenie w sercu aktu nie przywiązania się do żadnego grzechu).

13Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50. Zebrane pieniądze przeznaczymy na uruchomienie podłogowego ogrzewania gazowego w naszym kościele.

14Wspólnota z Taize zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Koszt wyjazdu to 240 zł i bilet PKP do Wrocławia. Informacje i zapisy u ks. Piotra.

15Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin: 30 listopada do 7 grudnia. Koszt 3600 zł + 50$. Informacje i zapisy i u ks. proboszcza.

16Zapraszamy do kiosku parafialnego po najnowszą prasę katolicką. Biuletyn Parafialny można otrzymać pod chórem za dowolną ofiarę.

17W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: † śp. Janina Romanik, l. 68, z ul. Staffa 13, oraz † śp. o. Florian Pełka SI, l. 83, w kapłaństwie 56. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)