Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 17.11.2019 (33. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 579

1Obchodzimy dzisiaj III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

2Dzisiaj zbiórka do puszek na inwestycje związane z ogrzewaniem naszego kościoła. Trwają prace przy instalacji pieców w kotłowni, są stawiane kominy i wywietrzniki oraz przy doprowadzeniu instalacji gazowej pod posadzkę kościoła.

3Jutro w poniedziałek o godz. 7:00 rano odprawimy Mszę św. w 3 rocznicę śmierci śp. ks. kan. Stanisława Karwowskiego, naszego księdza emeryta, wieloletniego rezydenta, który do końca swoich dni posługiwał wiernym.

4We wtorek i środę jak zawsze Adoracja NS. W czwartek Adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w godz. od 15:00 do 18:00. Tą czwartkową modlitwę ofiarujmy w tym tygodniu w intencji naszej diecezji, naszego ks. Arcybiskupa i całego duchowieństwa gdańskiego.

5Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych 45 minut przed Mszą świętą wieczorną.

6W tym tygodniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne. Można też zamawiać już intencje mszalne na przyszły rok.

7Pod chórem przy wyjściu z kościoła są jeszcze do wzięcia kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych. Na osobnych kartkach wypisujemy zmarłych kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Zebrane pieniądze w całości przeznaczamy na uruchomienie ogrzewania w naszym kościele.

8Informujemy, że każdy 18-ty dzień miesiąca będzie odtąd poświęcony Ruchowi Szensztackiemu. Dlatego też tego dnia oprawę liturgiczną na Mszy św. wieczornej będą przygotowywały poszczególne grupy Ruchu Szensztackiego.

9Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej – od 30 listopada do 7 grudnia. Są jeszcze trzy wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

10Wspólnota z Taize zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Koszt wyjazdu to 240 zł i bilet PKP do Wrocławia.

11W tygodniu wspominamy: Poniedziałek – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla.

12Naszemu Panu organiście Mateuszowi Snochowi jak i poprzednikowi Panu Wiktorowi Wentowskiemu z okazji święta św. Cecyli – patronki muzyki kościelnej i organistów składamy najlepsze życzenia bł. Bożego i zdrowia.

13Zapraszamy do kiosku parafialnego. W „Gościu Niedzielnym” wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką ruchu za życiem. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”. Biuletyn Parafialny można otrzymać pod chórem za dowolną ofiarę.

14Dziękujemy wszystkim wiernym za udział w różańcu i we Mszy św. oraz za wspólne świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niech Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie, a Matka Boża Królowa Polski niech nas strzeże.

15Bóg zapłać też za wszystkie modlitwy i ofiary składane na rzecz naszego kościoła i parafii.

16W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)