Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 01.12.2019 (01. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 595

1Dzisiaj pierwszy dzień Adwentu i nowego roku liturgicznego, który w całym Kościele będzie przebiegał pod hasłem: „Eucharystia – tajemnica wiary”. Dzisiaj też święcimy opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane w naszej parafii. Poświęcone i pobłogosławione opłatki wigilijne są znakiem łączności wierzącego z Kościołem świętym i ze swoimi bliskimi.

2Podobnie jak w latach ubiegłych wyznaczone osoby naszej parafii będą poświęcone opłatki roznosiły po naszych domach i mieszkaniach. Osoby te będą posiadały specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały.

3Wraz z rozpoczęciem Adwentu zmienia się rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Natomiast w sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci do przygotowania lampionu adwentowego i do wyruszenia wraz z dorosłymi na poranne Roraty.

4W każdą sobotę Adwentu zapraszamy na uroczyste Nieszpory. Będziemy je sprawowali w kościele w soboty o godz. 18:00. Będzie wówczas zapalana świeca adwentowa rozpoczynająca kolejny tydzień tego szczególnego czasu.

5W zakrystii i w kiosku parafialnym można nabyć kartki świąteczne wykonane przez nasze Siostry oraz poświęcony opłatek wigilijny.

6Dzisiaj zbiórka do puszek w ramach dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi w Potrzebie. Zbieramy na pomoc chrześcijanom zamieszkującym w najmłodszym państwie świata, w Sudanie Południowym.

7Ruch Szensztacki zaprasza chętnych na konferencję dr Ireny Neumueler pt. „Nie jesteś niewolnikiem, lecz synem”. Konferencja będzie w kaplicy o godz. 15.30. Spotkanie rozpocznie się odmówieniem Koronki o godz. 15:00.

8We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9W poniedziałek 2 grudnia o godz. 19.15 w kaplicy odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10W czwartek z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszej parafii comiesięczna pierwszo czwartkowa modlitwa w intencji naszej diecezji, kapłanów, Biskupów i sióstr pracujących w naszej parafii. Będziemy też modlili się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i dalej Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z naszej kapłańskiej strony bardzo dziękujemy wiernym za tą inicjatywę i prosimy o tą modlitwę.

116 grudnia przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź św. rano podczas Mszy św., a po południu od godz. 17:00 do 17:30 z Komunią św. dla dzieci i dalej od 18:00.

12W sobotę o godz. 8:00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Poczęciu.

13W niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą z Uroczystości.

14W sobotę z Rumi z kościoła bł. Edmunda Bojanowskiego wystartują biegacze do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Intencją biegaczy jest obrona życia nienarodzonych. W naszym kościele około godz. 10.00 przewidziany jest krótki postój i modlitwa. Wiernych zachęcamy również do tego biegu, do obecności, a przede wszystkim do modlitwy. Więcej informacji na ulotce dostępnej pod chórem i w gablocie.

15Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 15 grudnia. Tradycyjnie prosimy o wsparcie domowymi wypiekami. W tym roku nie będzie możliwości nabycia chleba „z siostrzanego pieca”. Dochód przeznaczamy na uruchomienie ogrzewania kościoła.

16Wspólnota z Taize zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Koszt wyjazdu to 240 zł i bilet PKP do Wrocławia.

17W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W Gościu początek cyklu adwentowego zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”. W kiosku również wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)