Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 08.12.2019 (02. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 614

1Dzisiaj 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawiamy z Uroczystości. Według wskazań Episkopatu Polski tzw. „Godzinę Łaski” związaną z tym dniem, można odprawić w swoim domu i o dowolnej godzinie dnia.

2Podobnie jak w latach ubiegłych wyznaczone osoby naszej parafii będą poświęcone opłatki roznosiły po naszych domach i mieszkaniach. Osoby te będą posiadały specjalne upoważnienie od ks. Proboszcza i jeśli zostaną poproszone będą je okazywały.

3W Adwencie jest zmieniony rozkład Mszy świętych w dni powszednie. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy natomiast do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci wraz z dorosłymi na poranne Roraty.

4W każdą sobotę Adwentu zapraszamy na uroczyste Nieszpory. Będziemy je sprawowali w kościele w soboty o godz. 18:00. Będzie wówczas zapalana świeca adwentowa rozpoczynająca kolejny tydzień tego szczególnego czasu.

5Dziękujemy za zbiórkę na pomoc chrześcijanom zamieszkującym w Sudanie Południowym. Za tydzień nasza parafialna zbiórka do puszek na dokańczanie instalacji do ogrzania kościoła.

6Od jutra rozpoczynamy zbiórkę żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy także o informacje o takich osobach. Kosz na te dary miłości bliźniego, będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego. Wydawanie darów będzie w czwartek 19 grudnia w godz. od 09:00 do 14:00 w salce na plebanii.

7We wtorek o 20:00 i w środę o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

8Już za tydzień w niedzielę 15 grudnia odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy w naszej parafii. Tradycyjnie prosimy o wsparcie domowymi wypiekami. W tym roku nie będzie możliwości nabycia chleba „z siostrzanego pieca”. Będą natomiast „siostrzane pierogi, świece i pierniki” i inne niespodzianki. Dochód przeznaczamy na uruchomienie ogrzewania kościoła.

9W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. Zachęcamy także do nabycia świątecznego numeru czasopisma „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego”, który opowiada o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Do czasopisma została dołączona płyta z nagraniem Kolęd świata. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”. W kiosku także wigilijne świece Caritasu w cenie mała 6 zł, duża 16 zł.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)