Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 22.12.2019 (04. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 604

1Zakończenie Rorat w poniedziałek o godz. 7:00. Dzieci prosimy, aby przyniosły ze sobą plansze roratnie.

2Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Kiermasz Parafialny. Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy 1740 zł. Bóg zapłać. W ramach Kiermaszu młodzież oazowa przy wyjściu z Kościoła sprzedaje jeszcze ręcznie malowane Aniołki jako ozdoby choinkowe. A zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc rodzinie której spalił się dom.

3We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. Wigilijna o godz. 16:00 dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych.

4Spowiedź święta w Wigilię rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00. Popołudniu od godz. 16:00 tak długo jak będzie potrzeba.

5O północy Msza Pasterska, na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian oraz Gości spędzających święta Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Na Pasterce kolędy będzie grała orkiestra z Gdańska Nowego Portu.

6Prosimy też i gorąco namawiamy, aby w Wigilię zgodnie z tradycją którą przekazali nam nasi rodzice zachować post od pokarmów mięsnych i od alkoholu. Niech Wieczerza Wigilijna złączy całe RODZINY, a nieobecni niech poczują się otoczeni miłością i przyjaźnią.

7W pierwsze święto, tj. w środę 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego NIE BĘDZIE Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe Msze Święte w zwykłym porządku niedzielnym.

8W tym tygodniu we wtorek i w środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

9Z kolei w środę i w piątek biuro parafialne będzie nieczynne.

10Po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie w naszej parafii czyli tzw. Kolędę. W czasie trwania kolędy zmienia się godzina wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30, natomiast będzie Msza Św. o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce parafialnej oraz w internecie. Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie.

11Prosimy też aby rodziny które są w naszej parafii nowe, lub dłuższy czas nie przyjmowały kolędy, aby zgłaszały w biurze parafialnym lub w zakrystii chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym i poświęceniem mieszkania i rodziny.

12Przez Święta i Oktawę Bożego Narodzenia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić.

13W dniu 12 stycznia 2020 roku w niedzielę przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. W naszej świątyni o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci, które w mijającym roku przyszły na świat bądź zostały ochrzczone. Imiona i nazwiska dzieci, których rodzice wyrażają chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu prosimy zgłaszać do zakrystii lub do biura parafialnego w celu przygotowania okolicznościowych pamiątek.

14Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym którzy pomagają nam w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panom którzy ustawiali choinki, Paniom za ich strojenie, osobom które roznosiły w parafii poświęcony opłatek, wszystkim za złożone dla potrzebujących dary świąteczne, naszym Siostrom Szensztackim i Pani Gospodyni. Wielkie Bóg zapłać!

15Wszystkim wiernym, którzy wspierają budowę naszego ogrzewania swoją modlitwą oraz ofiarą pieniężną składaną do puszek lub wpłacanych na konto parafii bardzo dziękujemy. Mimo wielkiej życzliwości jakiej doznajemy w urzędach i w gazowni nie udało się jednak uruchomić naszego ogrzewania na Święta. Zapewne dokona się to w najbliższych dniach po Nowym Roku. Musimy jeszcze dopracować i poprawić dokumentację systemu grzewczego, tak abyśmy spełniali normy europejskie.

16W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. Dzisiaj w Gościu 132 świąteczne strony i obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole. Pod chórem za dowolną ofiarę można wziąć ze sobą „Biuletyn parafialny”. W kiosku także poświęcony Opłatek Wigilijny.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)