Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 29.12.2019 (Niedziela Świętej Rodziny)

  • Odsłony: 702

1Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny.

2W poniedziałki z uwagi na kolędę biuro parafialne będzie nieczynne.

3Rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii czyli tzw. Kolędę. W czasie trwania kolędy zmienia się godzina wieczornej Mszy Świętej. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.30, natomiast będzie Msza Św. o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce parafialnej oraz tutaj. Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie. Prosimy też aby rodziny które są w naszej parafii nowe, lub dłuższy czas nie przyjmowały kolędy, aby zgłaszały w biurze parafialnym lub w zakrystii chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym i poświęceniem mieszkania i rodziny. Zwracamy się też z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. Zbieramy ofiary na zapłacenie ostatnich prac w kotłowni i w piwnicy – łącznie 46 tys. zł. Wszystkim wiernym którzy osobiście wspomagają to dzieło swoimi ofiarami wielkie „Bóg zapłać”.

4Codziennie zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić.

5W dniu 12 stycznia 2020 roku w niedzielę przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. W naszej świątyni o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci, które w mijającym roku przyszły na świat bądź zostały ochrzczone. Imiona i nazwiska dzieci, których rodzice wyrażają chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu prosimy zgłaszać do zakrystii lub do biura parafialnego w celu przygotowania okolicznościowych pamiątek.

631 grudnia Sylwester – ostatni dzień Roku Pańskiego 2019 roku. Od godz. 14:30 możliwość spowiedzi św. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą. Po niej nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przed którym będziemy dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i przepraszali za wszystkie grzechy mijającego roku. Odmówimy też Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewamy uroczyste „Te Deum”. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

7Tego samego dnia, czyli w Sylwestra 31 grudnia od godz. 19:00 będzie możliwość w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich którzy nie będą uczestniczyć w sylwestrowych balach zapraszamy też do kaplicy na Mszę świętą o godz. 23:00 na zakończenie Starego Roku i powitanie Nowego AD 2020.

81 stycznia Nowy Rok AD 2020. Tego dnia przypada też Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W Nowy Rok nie będzie rano Mszy Świętej o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego.

9W najbliższy czwartek 2 stycznia z inicjatywy Akcji Katolickiej w naszej parafii comiesięczne pierwszo czwartkowe wieczorne Msze święte w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii i pochodzących z tej parafii. Będziemy też modlili się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Msza św. zostanie poprzedzona odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i dalej Adoracją Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z naszej kapłańskiej strony bardzo dziękujemy wiernym za tą inicjatywę i modlitwę.

103 stycznia z uwagi na przypadający I Piątek miesiąca spowiedź jak zawsze, czyli rano podczas Mszy św. o 7:00 i o 8:00 a popołudniu od 16:30 dla dzieci i wieczorem od 18:00 dla dorosłych i młodzieży. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające. Wszystko w kaplicy.

11Rodzinę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. i różaniec wynagradzający na godz. 8.00.

12Przez Święta i Oktawę Bożego Narodzenia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić.

13W dniu 12 stycznia 2020 roku w niedzielę przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. W naszej świątyni o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci, które w mijającym roku przyszły na świat bądź zostały ochrzczone. Imiona i nazwiska dzieci, których rodzice wyrażają chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu prosimy zgłaszać do zakrystii lub do biura parafialnego w celu przygotowania okolicznościowych pamiątek.

14Na koniec jeszcze raz przypominamy – w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek, piątek i sobotę Msza św. wieczorem o 18:30 w kaplicy.

15W ostatnim tygodniu odszedł do Pana † śp. Henryk Narajczyk l. 77, z ul. Iwaszkiewicza 8. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)