Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 05.01.2020 (02. niedziela po Narodzeniu Pańskim)

  • Odsłony: 698

1Jutro, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. W sposób szczególny ogarniamy pomocą modlitewną i materialną misjonarzy. Zebraną kolektę przeznaczamy na utrzymanie polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych zakątkach świata.

2W poniedziałki z uwagi na kolędę biuro parafialne będzie nieczynne.

3We wtorek zapraszamy o godz. 20:00 do kaplicy na adoracje Najświętszego Sakramentu.

4W środę adoracja NS od godz. 17:00 a po niej o godz. 18:00 Nowenna do MBNP.

5Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii czyli Kolęda. Przez okres kolędowy nie ma Mszy Św. o godz. 18.30. W to miejsce jest odprawiana Msza Św. o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa i sobota – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce parafialnej oraz tutaj. Jutro w poniedziałek 6 stycznia uroczystość „OBJAWIENIA PAŃSKIEGO czyli Trzech Króli” – nie ma kolędy. Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie. Prosimy też aby rodziny które są w naszej parafii nowe, lub dłuższy czas nie przyjmowały kolędy, aby zgłaszały w biurze parafialnym lub w zakrystii po Mszy św. chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym i poświęceniem mieszkania i rodziny. Zwracamy się też z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. Zbieramy ofiary na zapłacenie ostatnich prac w kotłowni i w piwnicy – łącznie 46 tys. zł. Wszystkim wiernym którzy osobiście wspomagają to dzieło swoimi ofiarami wielkie „Bóg zapłać”.

6Codziennie zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. A przy okazji można się też pomodlić.

7Za tydzień w niedzielę 12 stycznia 2020 roku przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. W naszej świątyni o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci, które w mijającym roku przyszły na świat bądź zostały ochrzczone. Imiona i nazwiska dzieci, których rodzice wyrażają chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu prosimy zgłaszać do zakrystii lub do biura parafialnego w celu przygotowania okolicznościowych pamiątek.

8Jutro 06 stycznia 2020 r. o godz. 11.00 Msza święta w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni, a następnie o godz. 12.00 – wymarsz ulicami miasta orszaku Trzech Króli. Zakończy się on kolędowaniem i krótkim przedstawieniem w kościele oo. Franciszkanów.

9W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W Gościu o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny właśnie się końcy. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

10W ostatnim tygodniu odeszła do Pana † śp. Jadwiga Janda l. 76, z ul. Gojawiczyńskiej 3. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12:00. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin, zmarłych budowniczych i fundatorów naszej świątyni: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)