Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 12.01.2019 (święto Chrztu Pańskiego)

  • Odsłony: 485

1Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia.

2W poniedziałki z uwagi na kolędę biuro parafialne będzie nieczynne.

3W tym tygodniu Adoracja Sanctissimum we wtorek godz. 20-21, w środę godz. 17-18 oraz w czwartek za Kapłanów godz. 15.00-18.30. W czwartek rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Mszą św. o godz. 18.30.

4Trwają wizyty duszpasterskie w naszej parafii. W czasie trwania kolędy Mszę Św. wieczorną odprawiamy o godz. 15.00 w kaplicy. Wyjątek stanowi środa, sobota i w tym tygodniu także czwartek – w te dni Msza Św. wieczorna jak zawsze o godz. 18.30. Szczegółowy plan kolędowy na najbliższe dni oraz wszelkie informacje kolędowe podane są w gablocie, w gazetce parafialnej oraz tutaj.

5Kilka dni wcześniej ministranci rozwieszą na klatkach schodowych informacje o zbliżającej się kolędzie. Rodziny które są w naszej parafii nowe, lub dłuższy czas nie przyjmowały kolędy prosimy, aby zgłaszały chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym i poświęceniem mieszkania. Zwracamy się też z prośbą, aby jeśli ktoś może i chce, złożył drugą dodatkową kopertę z ofiarą. Zbieramy ofiary na zapłacenie ostatnich prac w kotłowni i w piwnicy – łącznie 46 tys. zł. Wszystkim wiernym, którzy osobiście wspomagają to dzieło wielkie „Bóg zapłać”.

6W piątek „Katecheza Dorosłych”. Zapraszamy do salki na plebanii na godz. 19.15. Katecheza będzie na temat: „Jak iskry po ściernisku czyli o charyzmatach w Kościele”.

7W naszej świątyni o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci, które w mijającym roku przyszły na świat bądź zostały ochrzczone. Imiona i nazwiska dzieci, których rodzice wyrażają chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu prosimy zgłaszać do zakrystii lub do biura parafialnego w celu przygotowania okolicznościowych pamiątek.

8W sobotę Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na ciele i uwolnienie wewnętrzne z okazją do przyjęcia sakramentu Chorych. Zapraszamy na godz. 10:00 do kaplicy.

9Za tydzień zbiórka do puszek na prace inwestycyjne prowadzone w naszym kościele.

10Zapraszamy na spotkanie z warsztatami pt.: Odkryj piękno bycia babcią i dziadkiem z Bożej perspektywy, które odbędzie się w sobotę 25 stycznia w parafii o. Pio w Gdańsku. Informacje o zapisach i szczegółach na plakacie i w zakrystii.

11W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” rozmowa o tym, jak wychować wierzące dziecko oraz dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

12W ostatnim tygodniu odeszła do Pana † śp. Sabina Franas, l. 87, z ul. Staffa 7B. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 9:00. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)