Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 02.02.2020 (święto Ofiarowania Pańskiego)

  • Odsłony: 369

1Dzisiaj przeżywamy uroczystość Ofiarowania Pańskiego, jedną z tajemnic życia Pana Jezusa. Jest to także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składamy serdeczne życzenia osobom konsekrowanym a zwłaszcza naszym Siostrom Szensztackim Felicji, Augustynie i Edycie. W naszych modlitwach pamiętamy także o naszych parafiankach i parafianinie: Siostrze Immakulacie ze Zgromadzenia ss. Zawierzanek, Siostrze Marii z Zakonu Karmelitanek Bosych, Siostrze Scholastyce z Zakonu Benedyktynek, Bracie Stanisławie ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli i Ojcu Grzegorzu ze zgromadzenia Jezuitów.

2Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi i przyjęli błogosławieństwo kolędowe. W związku z tym wraca zwykły porządek nabożeństw, tzn. Msza święta w dzień powszedni od poniedziałku ponownie o godz. 18.30. Podsumowanie kolędy w najbliższym czasie.

3Jutro wspomnienie św. Błażeja orędownika i opiekuna w chorobach gardła, na wszystkich Mszach św. udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja.

4We wtorek o godz. 20:00, a w środę o godz. 17:00 Adoracja NS. W środę o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5W tym tygodniu pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszej parafii pierwszo czwartkowa adoracja i Msza święta w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii i pochodzących z tej parafii. Będziemy też modlili się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Rozpoczniemy o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i dalej Adoracją Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. Z naszej kapłańskiej strony bardzo dziękujemy wiernym za tą inicjatywę i modlitwę.

67 lutego przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św., a po południu od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i dalej dla dorosłych.

7W kościele trwają prace przy instalacjach elektrycznych, kościół w ciągu tygodnia będzie zamknięty. Na Msze święte i nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w tygodniu zapraszamy do naszej kaplicy.

8W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; czwartek – wspomnienie śś. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

9Za tydzień będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc klasztorom kontemplacyjnym w naszej diecezji.

10Ks. Jacek Szubrycht z Włoch, który tydzień temu zbierał do puszek na odbudowę kościołów z jego parafii dziękuje wszystkim za złożone ofiary. Zebrał 9340 zł. Wielkie Bóg zapłać!

11W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” na temat planowanych w diecezji rekolekcjach Winnica Racheli o uzdrowieniu po aborcji. Konsekwencje związane z usunięciem ciąży dotykają nie tylko kobiety, które poddały się zabiegowi, ale również całe rodziny. Aborcja jest niezagojoną raną, która potrafi sączyć się do końca życia. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

12Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim wiernym, którzy budowę naszego ogrzewania i remontów wspierają swoją modlitwą, ofiarą pieniężną składaną do puszek, wpłacanych na konto parafii. Dziękujemy też za składane ofiary w czasie kolędy. Wszystkim wielkie Bóg zapłać W

13szystkim wiernym życzymy błogosławionej niedzieli.

14W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)