Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 09.02.2020 (05. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 598

1DDzisiaj zbieramy ofiary do puszek na pomoc klasztorom kontemplacyjnym w naszej diecezji tj. - ss. Karmelitankom w Orłowie, ss. Karmelitanokom w Suchej Hucie, ss. Betlejemitkom w Grabowcu, ss. Benedyktynkom w Żarnowcu.

2Jutro 10 lutego przypadają 94 urodziny naszej Gdyni. Symboliczny termin urodzin, nawiązuje do 10 lutego 1926 roku, gdy na mocy rozporządzenia ówczesnej Rady Ministrów Gdynia otrzymała prawa miejskie. Od tamtej pory rozwój naszego miasta nabrał spektakularnego tempa za co szczególnie jutro na Mszach św. będziemy dziękowali Panu Bogu.

3Jutrzejszy dzień to też 100 rocznica Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystości będą się odbywały się na Starym Rynku w Pucku, następnie w puckiej farze, gdzie odprawiona zostanie koncelebrowana Msza św. Zostaną tez złożone kwiaty przy pomniku gen. Hallera, wielkiego Polaka i katolika.

4A jutro w poniedziałek na godz. 9:00 do naszego kościoła zapraszamy do pomocy panów którzy pod kierunkiem s. Felicji naszej zakrystianki wyniosą z kościoła choinki.

5Na godz. 16.00 w poniedziałek do salki przy biurze parafialnym ks. Łukasz zaprasza do nowo powstałego „Klubu Seniora”. Zaproszenie kierujemy do wszystkich chcących się spotkać z innymi osobami, i przy filiżance dobrej kawy lub herbaty oraz ciastka porozmawiać ze sobą.

6We wtorek 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tego dnia o godz. 10:00 będziemy sprawować Mszę św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielanym chorym. Zapraszamy we wtorek do kaplicy.

7We wtorek o godz. 20:00, a w środę o godz. 17:00 Adoracja NS. W środę o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8W tygodniu wspominamy: poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; wtorek – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; piątek – Święto śś. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

9W kościele trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej. W związku z tym kościół w ciągu tygodnia pozostanie zamknięty dla wiernych. Na Msze święte, modlitwę i nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w dzień powszedni zapraszamy do naszej kaplicy.

10W terminie od 12 do 16 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu, Matki Pięknej Miłości w Polańczyku oraz do Krainy Pobożności w Beskidzie Niskim. Będzie to pielgrzymka zawierzenia z ks. kard. Wyszyńskim. Informacje i zapisy w zakrystii, Biurze Parafialnym i u o. Jacka.

11W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” między innymi o tym skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

12Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim wiernym, którzy budowę naszego ogrzewania i remontów wspierają swoją modlitwą, ofiarą pieniężną składaną do puszek i wpłacanych na konto parafii. Bóg zapłać.

13Wszystkim wiernym życzymy błogosławionej niedzieli.

14W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Barbara Węcławik l. 71, z ul. Kruczkowskiego 5 oraz † śp. ksiądz kan. Franciszek Lisiński, l. 73 w kapłaństwie 47, wieloletni duszpasterz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)