Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 16.02.2020 (06. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 407

1Pod kościołem wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca z Oksywia rozprowadzają ulotki o możliwości przekazania 1% swojego podatku na rzecz tej placówki która służy ciężko chorym.

2We wtorek o godz. 20:00, a w środę o godz. 17:00 Adoracja NS. W środę o 18:00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o 18:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3We wtorek godz. 18:30 Msza w asyście i w intencji Ruchu Szensztackiego.

4W czwartek między 15:00 a 18:00 zapraszamy na adorację NS. Trzeci czwartek miesiąca, to modlitwa o świętość i nawrócenie dla kapłanów.

5Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

6W piątek Katecheza Dorosłych na temat: „Kościół jeden, święty, powszechny i apostolski”. Zapraszamy do salki na plebanii o godz. 19.15.

7Za tydzień w niedzielę 23 lutego przypada 29 rocz. święceń biskupich ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Prosimy o modlitwę za ks. Biskupa, szczególnie tego dnia.

8W tygodniu wspominamy w sobotę święto Katedry św. Piotra, apostoła.

9W kościele trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej. W związku z tym kościół w ciągu tygodnia pozostanie zamknięty dla wiernych. Na Msze święte, modlitwę i nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w dzień powszedni zapraszamy do naszej kaplicy.

10Za tydzień zbiórka do puszek na kontynuowanie prac elektrycznych w naszym kościele.

11W terminie od 12 do 16 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu, Matki Pięknej Miłości w Polańczyku oraz do Krainy Pobożności w Beskidzie Niskim. Będzie to pielgrzymka zawierzenia z ks. kard. Wyszyńskim. Informacje i zapisy w zakrystii, Biurze Parafialnym i u o. Jacka.

12Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim wiernym, którzy budowę naszego ogrzewania i remontów wspierają swoją modlitwą, ofiarą pieniężną składaną do puszek i wpłacanych na konto parafii. Bóg zapłać.

13Wszystkich a zwłaszcza starszych mieszkańców Karwin pragniemy uczulić na przestępców działających metodą „na wnuczka” a ostatnio również metodą „na policjanta i na prokuratora” którzy w różny sposób pragną na początku zazwyczaj przez telefon, ale nie tylko wyłudzić i ukraść pieniądze. Ostatnio takie próby znowu zdarzyły się w naszej dzielnicy. Wszystkie takie sytuacje prosimy aby natychmiast zgłaszać i konsultować z Policją na Karwinach albo w Gdyni.

14W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” między innymi o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

15W tym tygodniu w piątek są jeszcze dwie wolne intencje.

16W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Łucja Siedlaczek l. 89, z ul. Makuszyńskiego 15; † śp. ksiądz prałat Alojzy Marszall, l. 92 w kapłaństwie 64, wieloletni proboszcz parafii św. Józefa w Pomieczynie oraz † śp. ksiądz prałat Franciszek Koska, l. 87 w kapłaństwie 63, misjonarz i duszpasterz w diecezji św. Bonifacego w Fuldzie w Niemczech, a na emeryturze zamieszkały w Rumi. W intencji wszystkich zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, budowniczych i fundatorów tej świątyni - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)