Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 23.02.2020 (07. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 371

1Dzisiaj przypada 29 rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji.

2Dzisiaj zbiórka do puszek na kontynuowanie prac elektrycznych w naszym kościele.

3W poniedziałek o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich seniorów i chętnych na spotkanie przy kawie i herbacie. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani a poprowadzi je ks. Łukasz. Serdecznie zapraszamy.

4W tym tygodniu, 26 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową. Tym samym rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00 oraz 17.00 (dla dzieci i młodzieży), 18.30 i 20.00. Wiernym przypominamy o obowiązku zachowania w Środę Popielcową postu ścisłego, tzn. jakościowego i ilościowego. Należy zachować całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i napojów alkoholowych oraz trzeba pamiętać, że w ciągu dnia możemy spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta. Prawo to obowiązuje wszystkich wiernych od 14 do 60 roku życia. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne oraz nie będzie prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu i nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

5W najbliższy piątek rozpoczniemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci w kaplicy; wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00 w kościele.

6Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ksiądz Piotr Nadolski. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

7ZW kościele trwają prace przy instalacjach elektrycznych, kościół w ciągu tygodnia, z wyjątkiem środy i piątku wieczorem (Droga Krzyżowa o 20:00), będzie zamknięty. Na Msze święte i modlitwę w tygodniu zapraszamy do naszej kaplicy.

8W kiosku parafialnym do nabycia „Gość Niedzielny” i „Źródło”. W „Gościu” między innymi o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

9W tym tygodniu odeszła do Pana † śp. Wanda Orzeszka l. 73, z ul. Iwaszkiewicza 9 - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)