Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 08.03.2020 (02. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 487

1Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostrę Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i wolontariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie. Po wszystkich Mszach św. będzie można zakupić prace artystyczne wykonane przez pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej: stroiki Wielkanocne i różne prace. Zachęcamy wszystkich wiernych do zakupu tych prac. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wymianę windy w Domu Pomocy Społecznej. Obecna została wybudowana przeszło 40 lat temu i często ulega awariom co czyni dużą trudność dla pensjonariuszy. Dziękujemy za otwarte serce.

2Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17:00. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ksiądz Piotr Nadolski. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3Wszystkie osoby starsze oraz te które czują się samotne lub szukają kontaktu z drugim człowiekiem zapraszamy na ciekawe spotkanie i rozmowy przy kawie i herbacie w ramach „Wspólnoty dla seniora”. Spotkanie jutro w poniedziałek, o godz. 16.00 w salce, która na ten czas przyjmie formę Kawiarenki.

4Kolejne spotkanie wspólnoty Marana Tha, podczas którego poznajemy Pismo Święte i modlimy się w oparciu o nie, odbędzie się jutro – w poniedziałek – o godz. 19.15 w salce przy biurze parafialnym.

5Jutro w poniedziałek 9 marca, na godz. 19.20 zapraszamy do kaplicy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na ostatnie, obowiązkowe spotkanie.

6We wtorek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością ku czci św. Józefa. Zapraszamy do tej modlitwy zwłaszcza wszystkich mężczyzn.

7W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00 w kaplicy; po południu o godz. 17.00 dla dzieci w kościele; wieczorna droga krzyżowa, dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00 w kościele.

8W przyszłą niedzielę 15 marca zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę św. po której będzie uwielbienie prowadzone przez zespół STEEPED i świadectwo Szymona Reicha, uczestnika programu Top Model.

9W sobotę 21 marca o godz. 10:00 w naszej kaplicy, a więc za dwa tygodnie Msza św. dla chorych i ich opiekunów z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele. Będzie też okazja do przyjęcia sakramentu namaszczenia Chorych będzie,.

10Nasza parafia z inicjatywy Akcji Katolickiej, organizuje wspólne wyjście do kina na film fabularno-dokumentalny: NAJŚWIĘTSZE SERCE. Projekcja odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w sobotę 14 marca o godz. 10.00. Cena biletu 13 zł. Zapisy w zakrystii i Biurze parafialnym.

1116 marca w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J.E. ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego, sakrament bierzmowania. Bardzo prosimy wszystkich wiernych o modlitwę za kandydatów do tego Sakramentu.

12Za tydzień zbiórka do puszek na kontynuowanie prac elektrycznych w naszym kościele.

13W kościele ciągle jeszcze będą trwały prace przy wymianie instalacji elektrycznych. Kościół w ciągu tygodnia, będzie zamknięty. Na Msze święte, nawiedzenie NS i modlitwę w tygodniu zapraszamy do kaplicy.

14Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje weekendowy kurs ewangelizacyjny Nowe Życie w terminie 13-15 marca przy parafii św. Jadwigi na Karwinach. Informacje w gablocie i na stronie SNE Gdańsk.

15Każdy kto indywidualnie chciałby udać się do Warszawy i wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę, 7 czerwca 2020 r., już dziś proszony jest o zgłoszenie zapotrzebowania na kartę wstępu w zakrystii lub biurze parafialnym. Zgłoszenia będziemy przyjmować do dnia 20 marca br. Będziemy również organizowali wyjazd autokarowy na beatyfikację ks. kard. Wyszyńskiego. Więcej informacji za tydzień.

16W kiosku parafialnym prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym ciąg dalszy rekolekcji z Prymasem Tysiąclecia. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

17W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Marek Chudzik l. 66, z ul. Nałkowskiej 40 oraz † śp. Danuta Fiszer l. 72, z ul. Porazińskiej 2. W intencji naszych zmarłych: dobry Jezu, a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)