Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 22.03.2020 (04. niedziela Wielkiego Postu - laetare)

  • Odsłony: 675

1Wszystkie Msze św. w niedzielę i w dzień powszedni w naszym kościele w zwykłym porządku. Musimy jednak ograniczyć liczbę wiernych do 50 osób.

2Msze św. o godz. 10:30 i 12:00 będą transmitowane na żywo na Facebooku naszej parafii. Zachęcamy wiernych do duchowego uczestnictwa w ten sposób we Mszy św. odprawianej w naszym kościele. Rezygnujemy z Mszy o godz. 16:00 i 20:00 z powodu niewielkiego zainteresowania.

3Również Nabożeństwo Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym o godz. 17:00 tylko w wersji internetowej na Facebooku. Nabożeństwo poprowadzi i kazanie wygłosi ksiądz Piotr. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 tylko w wersji internetowej na Facebooko, a po Mszy o godz. 18:30, ok. godz. 19:00, w kościele (bez transmiji), dla maksymalnie 50 osób.

4W kościele od poniedziałku do soboty będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

5Księża będą posługiwali w konfesjonale codziennie od poniedziałku do soboty od 17:00 do 18:30.

6Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w normalnych godzinach urzędowania.

7Ofiary zwyczajowo zbierane w czasie Mszy św. prosimy składać do skarbony przy krzyżu adoracyjnym.

8W Mszach pogrzebowych mogą wziąć udział tylko najbliżsi, do 50 osób. Nie ma też możliwości wprowadzenia trumny do kościoła oraz do kaplicy na cmentarzu.

9Niestety musimy odwołać Duchową Adopcję Dziecka Poczętego – 25 marca i przenosimy ją na dogodny termin, który podamy w przyszłości. Intencja mszalna przyjęta na godz. 10:00 zostanie odprawiona o godz. 7:00 oraz osiedlową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.

10Odwołujemy też paschalne rekolekcje wielkopostne, które miał od przyszłej niedzieli w naszej parafii wygłosić ks. Andrzej Niemcewicz z Gdańska Chełmu. Mamy nadzieję, że uda nam się je przeżyć w innym terminie.

11Tymczasem rekolekcje w tej nadzwyczajnej sytuacji wygłosimy od przyszłej niedzieli we własnym zakresie w warunkach jakie są możliwe. Tzn. od przyszłej niedzieli do środy będziemy umieszczali w internecie każdego dnia jedną konferencję. Nauki dla dorosłych wygłosi o. Jacek, a dla młodzieży ks. Piotr.

12Informujemy o powstaniu projektu: „Zadzwoń, uspokój ducha na koronowirusa”. Jest to spis numerów telefonów pod którymi można porozmawiać z Kaplanem lub osobą konsekrowaną. Informacje w gablocie, na stronie internetowej parafii i u o. Jacka.

13W parafii organizujemy wolontariat, szukamy osób gotowych pomóc chorym, w zakupach, czy wykupieniu leków w aptece. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do naszych kapłanów lub sióstr zakonnych.

14Na najbliższe dwa tygodnie mamy sporo wolnych intencji mszalnych. Można zamawiać je za zmarłych o życie wieczne, a także za żywych o potrzebne łaski.

15Gość Niedzielny tymczasowo zawiesił wydawanie wersji papierowej czasopisma. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

16Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. W trudnym dla wszystkich czasie serdecznie prosimy o pomoc w utrzymaniu finansowym parafii poprzez wpłatę na konto parafii czy poprzez skarbonę znajdującą się przy Krzyżu adoracyjnym. Numer konta parafialnego: 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

17W tym tygodniu odeszli do Pana † śp. Helena Woźna l. 87, z ul. Konopnickiej 5, † śp. Halina Lamk l. 69, z ul. Makuszyńskiego 54 oraz † śp. Jerzy Owsian l. 72, z ul. Porazińskiej 2, którego pogrzeb odbędzie się w środę godz. 10:30. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian oraz budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)