Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 29.03.2020 (05. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 428

1Dzisiejsze Msze św. o godz. 10:30 i 12:00 będą transmitowane na żywo na Facebooku naszej parafii. Zachęcamy wiernych do duchowego uczestnictwa w ten sposób we Mszy św. odprawianej w naszym kościele. Na stronie parafii i w internecie wskazujemy również jak w obecnej sytuacji przyjmować Komunię św. w sposób duchowy.

2Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje pod tytułem „Źródło Wody Żywej”, które prowadzi dla dorosłych o. Jacek, a dla młodzieży ks. Piotr. Nauki są dostępne na naszej internetowej stronie parafialnej i na Facebooku.

3Dzisiaj wszystkie Msze św. niedzielne w zwykłym porządku. Musimy jednak ograniczyć liczbę wiernych do 5 osób + osoby posługujące. W razie potrzeby Msze św. w niedzielę będziemy odprawiać w tym samym czasie w kościele, w kaplicy i w dwóch salkach przy ołtarzach polowych. We wszystkich Mszach św. pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną.

4W dzień powszedni z uwagi na to, że miały być w tym tygodniu rekolekcje wielkopostne i przyjęliśmy już wcześniej intencje na Msze św. rekolekcyjne, dlatego też w poniedziałek, wtorek i środę będą Msze św. dodatkowe o godz. 10:00 (tj. 7:00; 8:00; 10:00 i 18:30). W czwartek również Msza św. o 10:00 w 15 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

5Ofiary zwyczajowo zbierane w czasie Mszy św. prosimy składać do skarbony przy krzyżu adoracyjnym.

6Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w normalnych godzinach urzędowania.

7W kościele od poniedziałku do soboty będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

8Księża będą posługiwali w konfesjonale codziennie od poniedziałku do soboty od 17:00 do 18:30. Można się też umówić indywidualnie na spowiedź poza konfesjonałem. W tym celu trzeba poprosić księdza o takie spotkanie i posługę.

9W ramach adoracji NS o godz. 18.00: w poniedziałek Litania do św. Józefa opiekuna Kościoła św.; we wtorek do św. o. Maksymiliana patrona trudnych czasów; w środę Nowenna do MBNP; w I czwartek m-ca modlitwy za kapłanów i Litania do św. Jana Pawła II; tego dnia przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, zachęcamy do nawiedzenia kaplicy w której są relikwie św. papieża; w I piątek m-ca Litania do Serca Pana Jezusa koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę różaniec.

10W pierwszy piątek księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym.

11Nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Nabożeństwie Gorzkich Żali w naszym kościele można uczestniczyć tylko za sprawą transmisji na żywo na naszym parafialnym Facebooku. Gorzkie Żale dzisiaj w niedzielę o 17:00 a Droga Krzyżowa w piątek o 17:00.

12W Mszach pogrzebowych mogą wziąć udział tylko najbliższa rodzina tj. 5 osób. Nie ma też możliwości wprowadzenia trumny lub urny do kościoła ani do kaplicy na cmentarzu.

13Przesuwamy termin I Komunii Świętej dzieci, które przygotowywały się do tej uroczystości w naszym kościele. Będzie to niedziela 28 czerwca godz. 10:00. Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować, że jest to termin ostateczny.

14Od jutra Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Sprawy biurowe prosimy zgłaszać telefonicznie na numer parafii lub osobiście po każdej Mszy św. w zakrystii.

15Ks. Jacek prosi o zgłaszanie się chętnych do parafialnego wolontariatu na czas epidemii, będzie to np. apteka czy zakupy. Dziękujemy tym którzy już się zgłosili w tym również gdyńskim Harcerzom.

16Odwołujemy pielgrzymkę autokarową w Bieszczady. Zwrot pieniędzy u o. Jacka.

17Informujemy o powstaniu projektu: „Zadzwoń, uspokój ducha na koronowirusa”. Jest to spis numerów telefonów pod którymi można telefonicznie porozmawiać z kapłanem lub osobą konsekrowaną. Informacje w gablocie, na stronie internetowej parafii i u o. Jacka.

18W najbliższym czasie jest jeszcze dużo wolnych intencji mszalnych. Można zamawiać je za zmarłych o życie wieczne, a także za żywych o potrzebne łaski.

19Po Mszy św. do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

20Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo naszą parafię. W trudnym dla wszystkich czasie serdecznie prosimy o pomoc w utrzymaniu finansowym parafii poprzez wpłatę na konto parafii czy poprzez skarbonę znajdującą się przy Krzyżu adoracyjnym. W ostatnim czasie przez wpłatę na konto parafii i do skarbonki złożono ofiary w wysokości 1628 zł. Bóg zapłać za to wsparcie. Numer konta parafialnego: 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

21Prosimy, aby wszyscy którzy z powodów oczywistych nie mogą przybyć do naszej świątyni w swoich mieszkaniach w tych wyjątkowych Wielkopostnych Dniach przez internet, Telewizję Trwam, Radio Maryja oraz inne Środki Społecznego Komunikowania duchowo włączyli się w uczestnictwo w świętej liturgii, w modlitwach i rekolekcjach.

22Po każdej Mszy Świętej w niedzielę i w tygodniu w Zakrystii można nabyć w cenie 10 zł – Wielkanocne Paschaliki – Świece Caritas. Fundusz z tej sprzedaży jest przeznaczony dla Gdańskiego Caritas.

23W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Bogusława Siniagina l. 83, z ul. Gałczyńskiego 10; † śp. Jacek Śmiechowski l. 65, z ul. Tuwima 4. W intencji naszych zmarłych: wieczny odpowczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)