Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 05.04.2020 (Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej)

  • Odsłony: 464

1Dzisiejsze Msze św. o godz. 10:30 i 12:00 będą transmitowane na żywo na Facebooku naszej parafii. Zachęcamy wiernych do duchowego uczestnictwa w ten sposób we Mszy św. odprawianej w naszym kościele. Natomiast o godz. 17.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo „Gorzkich Żali” wraz z Kazaniem Pasyjnym.

2Dzisiejszą niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Katolickim celebrowanie Wielkiego Tygodnia.

3W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę prócz codziennych Mszy św. o zwykłej porze, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. Rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia a po niej do wieczornej Mszy św. możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w konfesjonale. Istnieje też możliwość po umówieniu się z kapłanem wyspowiadać się lub porozmawiać poza konfesjonałem. Przypominamy, że okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do dnia 31 maja 2020 r. Zachęcamy więc, by odłożyć spowiedź na bezpieczniejszy czas i przeżyć akt żalu za grzechy z miłości do Boga, który w obecnej sytuacji również przynosi łaskę przebaczenia grzechów, nawet ciężkich.

4W ramach adoracji NS o godz. 18:00: w poniedziałek Litania do św. Józefa opiekuna Kościoła św., we wtorek do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika, w środę Nowenna do MBNP.

5Osoby, które ze względu na ograniczenia, nie mogą uczestniczyć w Eucharystii, a chciałyby przyjąć Komunię Świętą mogą to uczynić w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w czasie adoracji NS zaraz po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:15 oraz przed nabożeństwem o 18:00.

6W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek i Piątek liturgia będzie sprawowana o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Wszystkie te celebracje będą transmitowane na żywo na parafialnym Facebook’u.

7Wyjątkowo w tym roku nie będzie adoracji Najświetszego sakramentu w „Ciemnicy”.

8Przypominamy, że nawet w obecnej sytuacji w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wierzących katolików post ścisły tj. ilościowy i jakościowy.

9W Wielki Piątek Wiernych prosimy o prywatne odprawienie Drogi Krzyżowej i uklęknięcie przed Krzyżem w domach i mieszkaniach.

10W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 9:00 do godz. 17:00. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9:00 do 17:00. W kościele może przebywać jednocześnie tylko 5 osób.

11W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Na stronie internetowej i na Facebook’u umieścimy tekst błogosławieństwa posiłku przed śniadaniem wielkanocnym, którego powinna dokonać osoba ciesząca się w rodzinie największym autorytetem – ojciec lub matka.

12Msza Święta rezurekcyjna w przyszłą Niedzielę o godz. 6.00. Komunikat co do ilości wiernych obecnych na tej Mszy św. podamy w najbliższych dniach.

13Kancelaria parafialna pozostaje nieczynna do odwołania. Sprawy biurowe prosimy zgłaszać telefonicznie na numer parafii lub osobiście po każdej Mszy św.

14Od jutra Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Sprawy biurowe prosimy zgłaszać telefonicznie na numer parafii lub osobiście po każdej Mszy św. w zakrystii.

15Ks. Jacek prosi o zgłaszanie się chętnych do parafialnego wolontariatu na czas epidemii, będzie to np. apteka czy zakupy. Dziękujemy tym którzy już się zgłosili w tym również gdyńskim Harcerzom.

16Ofiary zwyczajowo zbierane w czasie Mszy św. prosimy składać do skarbony przy krzyżu adoracyjnym.

17Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo nasz kościół i parafię. W trudnym dla wszystkich czasie serdecznie prosimy o pomoc w utrzymaniu finansowym kościoła i parafii poprzez wpłatę na konto parafialne lub poprzez ofiary składane do skarbony znajdującej się przy Krzyżu adoracyjnym.

18W ostatnim tygodniu przez wpłatę na konto parafii i do skarbonki złożono ofiary w wysokości 9282 zł. Bóg zapłać za to wsparcie! Jest to dla nas teraz szczególnie ważne, gdyż od ostatniego czwartku kiedy to wspominaliśmy 15 rocz. śmierci św. Jana Pawła II rozpoczęliśmy OGRZEWANIE naszego kościoła, zakrystii, salki, korytarzy i pozostałych pomieszczeń na zapleczu. Budowa ogrzewania naszego kościoła trwała trzy lata.

19W tej chwili trwają jeszcze prace serwisowe hydraulików przy odpowietrzaniu systemu grzewczego i regulacji wysokości temperatury na kotłach grzewczych. To wielka radość! Do zapłacenia elektrykom, hydraulikom i gazownikom pozostaje jeszcze prawie 120 tys. zł. Dlatego wielkie BÓG ZAPŁAĆ wszystkim za wszelkie ofiary modlitewne i pieniężne składane na ten cel. Bogu na chwałę a ludziom na pożytek pracę tą ofiarujemy. Numer konta parafialnego: 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

20Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

21W ostatnim czasie odszedł do Pana † śp. ks. kanonik Bogdan Śliwa, l. 69, w kapłaństwie 44, wieloletni duszpasterz Polonii w Niemczech, ostatnio zamieszkały na emeryturze w parafii Chrystusa Miłosiernego w Gdyni Redłowie. W intencji wszystkich naszych zmarłych: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)