Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 10.05.2020 (05. niedziela wielkanocna)

  • Odsłony: 300

1W środę 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Tego dnia o 18:00 Nowenna do MBNP i nabożeństwo majowe, następnie Msza św. a po niej odmówimy różaniec ku czci Matki Bożej Fatimskiej dziękując za św. Jana Pawła II i uratowanie Jego życia przed 39 laty. Z racji epidemii nabożeństwo fatimskie będzie bez procesji.

2Natomiast w przyszły poniedziałek 100. rocznica urodzin naszego Rodaka.

3Zgodnie z przepisami w naszym kościele może jednocześnie modlić się 118 osób. Pamiętajmy o odpowiedniej odległości od siebie – również w czasie przyjmowania Komunii św. – i o zakładaniu maseczek ochronnych.

4Sugerujemy, aby teraz planować przeżywanie Eucharystii w kościele, a nie tylko w domu przez media.

5Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od epidemii Koronowirusa i z prośbą o deszcz dla Polski od jutra codziennie od godz. 15:00. Rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej możliwość przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. rano ani wieczorem. Adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w konfesjonale lub po umówieniu się z kapłanem poza konfesjonałem w wyznaczonym pomieszczeniu.

6Każdego dnia w ramach adoracji NS o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo majowe.

7W tygodniu wspominamy: czwartek – św. Macieja, apostoła; sobota – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

9W sobotę 16 maja wznowimy odprawianie Mszy św. w intencji chorych, z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na godz. 10:00 do naszego kościoła.

10Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii i kościoła. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 6.060 zł które wpłaciło 13 osób. Ofiary można tez składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Za wszystko składamy wielkie „Bóg zapłać”. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

11Okazja do spowiedzi – codziennie od 15:15 do 18:30 oraz rano przed Mszą św.

12Wypominki całoroczne za zmarłych w niedzielę o godz. 11:50 przed Sumą.

13Kancelaria parafialna w dzień powszedni czynna według stałego porządku.

14Intencje mszalne można zamówić w zakrystii po każdej Mszy św. lub w Kancelarii parafialnej. Wolne Msze św. są jeszcze od 20 maja w dni powszednie.

15Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna, a w zakrystii nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

16W tym tygodniu odszeszli do Pana † śp. Elżbieta Kalinowska l. 66 z ul. Iwaszkiewicza 5B; oraz † śp. o. Ignacy Koszałka SVD, l. 61, w kapłaństwie 33. Ojciec Ignacy pochodził z Gdyni-Chylonii i jako werbista od 32 lat pracował jako misjonarz w Ekwadorze. Dwa razy będąc w kraju na urlopie odwiedził nasz kościół. Z uwagi na epidemię koronawirusa został pochowany w miejscowości Cuenca w Ekwadorze. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych z powodu koronawirusa: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)