Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 17.05.2020 (06. niedziela wielkanocna)

  • Odsłony: 561

1Dzisiaj imieniny obchodzi ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, polecajmy w modlitwie pasterza naszej diecezji.

2Zgodnie z nowym rozporządzeniem Pana Premiera teraz w naszym kościele może jednocześnie modlić się 180 osób. (powierzchnia kościoła bez górnych chórów to 1770 m2). Sugerujemy, aby teraz w miarę swoich możliwości planować przeżywanie Eucharystii w kościele, a nie tylko w domu przez media.

3Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od epidemii Koronowirusa i z prośbą o deszcz dla potrzebujących go rolników i gospodarzy codziennie w dzień powszedni od godz. 15:00. Rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej możliwość przyjęcia Komunii św. Adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w konfesjonale lub po umówieniu się z kapłanem w wyznaczonym miejscu.

4Pamiętajmy, że przyjmujemy Komunię Św. w dwóch formach: procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywając Eucharystię przy kapłanie – oraz „do ust” ci, którzy klękają lub stoją wzdłuż prezbiterium.

5Każdego dnia w ramach adoracji NS o godz. 18:00 odprawimy nabożeństwo majowe.

6Jutro 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy na godz. 10:00 do naszego kościoła na uroczystą Mszę św. koncelebrowaną. Będziemy w niej dziękowali Panu Bogu za życie i kapłaństwo św. Jana Pawła II. Na czas Mszy św. będą wystawione na Ołtarzu relikwie św. Jana Pawła II. Tego dnia szczególnie namawiamy do modlitwy w Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II.

7W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

9W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

10Wczoraj w katedrze oliwskiej święcenia kapłańskie przyjęło 5 diakonów. Módlmy się w ich intencji, aby dobrze i gorliwie realizowali swoje kapłańskie powołanie.

11W miesiącu maju, poświęconym szczególnie Matce Bożej, prosimy o przynoszenie kwiatów ciętych albo w doniczkach oraz pozostawienie ich przy naszej „majowej kapliczce” – tj. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy kwiaty dla Maryi ofiarowali.

12Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii i kościoła – parafianom, przyjaciołom oraz sympatykom naszej świątyni – za każdy gest życzliwości i dobroci. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1360 zł które wpłaciło 6 osób. Ofiary można tez składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Za wszystko składamy wielkie „Bóg zapłać”. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

13Kancelaria parafialna w dzień powszedni czynna według stałego porządku.

14Możliwość spowiedzi – codziennie od 15:15 do 18:45 oraz rano przed każdą Mszą św.

15Wypominki całoroczne za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 11:50 przed Sumą.

16Intencje mszalne można zamówić w zakrystii po każdej Mszy św. lub w Kancelarii parafialnej. Wolne Msze św. są od 5 czerwca w dni powszednie.

17Informujemy, że przy sąsiedniej parafii na Fikakowie został otwarty sklep z dewocjonaliami. Do odwiedzin sklepu, który nosi nazwę „Niebiańska” zaprasza ksiądz proboszcz z par. św. Karola Boromeusza.

18Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna, a w zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego. W Gościu artykuł o tym, że niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził, o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża.

19W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Elżbieta Kamińska l. 68 z ul. Makuszyńskiego 9D; † śp. Maria Janik l. 85 z ul. Gałczyńskiego 17D. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych z powodu koronawirusa: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)