Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 31.05.2020 (uroczystość Zesłania Ducha Świętego)

  • Odsłony: 296

1Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to także zakończenie okresu wielkanocnego i spowiedzi wielkanocnej.

2Młodzież z wspólnoty Ruchu Światło Życie zaprasza dzisiaj na godz. 18.00 na Mszę Świętą po której będziemy adorowali i uwielbiali Jezusa, jako dziękczynienie za Zesłanie Ducha Świętego.

3Gościmy dzisiaj w parafii przedstawicieli księgarni katolickiej. Można kupić najnowsze wydania książek religijnych.

4Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Pana Premiera został całkowicie zniesiony limit osób modlących się w świątyniach. Dlatego też od dzisiaj rezygnujemy z transmisji Mszy św. o 10:30

5Pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w kościele oraz zachowywanie odległości 2 m pomiędzy wiernymi, którzy nie są z jednej rodziny.

6Bardzo prosimy, aby już teraz wszyscy wierzący z wyjątkiem osób starszych i chorych przeżywali spotkanie z Jezusem na Eucharystii w kościele, a nie w domu poprzez media.

7Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywając Eucharystię przy kapłanie. Następnie osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust”. Można też przyjmować Komunię św. klęcząc lub stojąc wzdłuż prezbiterium.

9Pamiętajmy, że do Komunii Św. możemy przystąpić w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą osoby, które przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywając Eucharystię przy kapłanie. Następnie osoby, które przyjmują Komunię Św. „do ust” najlepiej klęcząc lub stojąc wzdłuż prezbiterium.

10W czasie trwającej ciągle epidemii, codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od Koronawirusa oraz z podziękowaniem Panu Bogu za deszcz w dzień powszedni od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św. Zawsze Rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej możliwość przyjęcia Komunii św. Można też w tym czasie skorzystać z sakramentu Spowiedzi.

11Dzisiaj o 17:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Od jutra codziennie o 18:00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i czytanka o ks. Prymasie Stefanie kardynale Wyszyńskim.

12W środę nabożeństwo rozpoczniemy o 17:45 dołączając Nowennę do MBNP.

13Jutro 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Dzieci potrzebują dużo modlitwy od dorosłych i dużo troski. Wszystkich dorosłych, zwłaszcza rodziców i dziadków zapraszamy na adorację NS w intencji dzieci i wnuków. Rozpoczniemy ją jutro rano po zakończeniu Mszy św. o 8:00 i zakończymy o 18:00. Zachęcamy, aby każdy z wierzących znalazł chwilę w ciągu dnia na osobistą adorację, tak aby nie było momentu, kiedy nikogo nie byłoby w kościele.

14W tygodniu wspominamy: poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła ( w trad. ludowej drugi dzień Zielonych Świątek); środa – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

15Wypominki całoroczne za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 11:50 przed Sumą.

16Kończy się maj. Dziękujemy wszystkim, którzy przynosili kwiaty do figury Niepokalanego Serca Maryi na filarze pod chórem i dbali o naszą „majową kapliczkę”. Wyglądała tak samo pięknie jak te przydrożne kapliczki na Kaszubach. „Bóg zapłać” za to świadectwo wiary i przywiązanie do Maryi.

17A od jutra przez cały czerwiec będziemy stroili w kwiaty i zieleń figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa na drugim filarze. Niech cześć oddawana Sercu Jezusowemu umacnia wiarę każdego z nas. Prosimy teraz o przynoszenie kwiatów i stawianie ich przy figurze na drugim filarze..

18W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlitwy o powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego. W piątek okazja do spowiedzi rano przed Mszą św. oraz po południu podczas adoracji do godzony 18.40. W sobotę na godzinę 8:00 zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca i różaniec wynagradzający. Szczególnie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.

19Podajemy do wiadomości wiernych, że po rozmowach z rodzicami podjęliśmy decyzję, że ze względów sanitarnych i bezpieczeństwa, uroczysta I Komunia Święta w naszym kościele będzie udzielana dzieciom w trzech terminach: w niedzielę 14 czerwca o godz. 12:00 (11 dzieci), w niedzielę 28 czerwca o godz. 12:00 (18 dzieci) i w niedziele 5 lipca o godz. 12:00 (15 dzieci). W razie potrzeby możemy I Komunii udzielić jeszcze w innych terminach.

20Dziękujemy też wszystkim za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii i kościoła – parafianom, przyjaciołom oraz sympatykom naszej świątyni – za każdy gest życzliwości i dobroci. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 70 zł które wpłaciły 2 osoby. Ofiary można tez składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Za wszystko składamy wielkie „Bóg zapłać”. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

21Godziny otwarcia Kancelarii w tygodniu według stałego porządku.

22Możliwość spowiedzi – codziennie od 15:15 do 18:40 oraz rano przed każdą Mszą św.

23Wypominki całoroczne za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 11;50 przed Sumą.

24Intencje mszalne można zamówić w zakrystii po każdej Mszy św. lub w Kancelarii parafialnej. Wolne Msze św. są jeszcze w sobotę o 8:00, w piątek 12 czerwca o 7:00 i od 15 czerwca w dni powszednie.

25Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. W zakrystii najnowsza prasa katolicka: Gość Niedzielny (6 zł), „Galilea” kwartalnik o Piśmie Świętym (10 zł) oraz „List do Pani” miesięcznik katolicki dla kobiet (5 zł).

26W tym tygodniu nikt nie umarł. Pomódlmy się więc w intencji lekarzy, pielęgniarek, ratowników i całej Służby Zdrowia – prosząc Boga dla nich o błogosławieństwo, zdrowie i ludzką życzliwość: Chwała Ojcu i Synowi...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)