Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 21.06.2020 (odpust Niepokalanego Serca Maryi - 12. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 248

1Dzisiaj nasz Odpust Parafialny, święto Niepokalanego Serca Maryi, główna Msza św. – Suma parafialna o godz. 12.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Przemysław Pawelski ze Zgromadzenia Księży Salezjanów, pochodzący z naszej parafii.

2Razem z naszym organistą Panem Mateuszem zapraszamy na Msze św. we wtorek o godz. 11:00 do kościoła św. Jadwigi na Karwinach I. Na tej Mszy św. będą obecni profesorowie przed którymi Pan Mateusz składa egzamin kończący jego obecne studia gry na organach. Kościół św. Jadwigi posiada organy odpowiednie do utworów które trzeba będzie zagrać na egzaminie.

3W środę nowenna do MBNP o 17:45 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

4W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. przez całą noc w kościele i w sobotę od 8:30 od rana w kaplicy całodobowa adoracja NS w intencji Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tradycyjnie o północy Msza św. w kościele. Na stoliku pod chórem wyłożona jest lista na którą prosimy wpisywać swoje imię o której godzinie możliwa jest adoracja Chrystusa w NS w intencji Pielgrzymki.

5Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od pandemii Koronawirusa oraz z podziękowaniem Panu Bogu za deszcz codziennie w dzień powszedni od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej możliwość przyjęcia Komunii św. Można też w tym czasie skorzystać z sakramentu Pokuty.

6W sobotę z racji ślubów udzielanych w kościele adoracja będzie od rana w kaplicy.

7Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

9ZZ uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

10W tygodniu wspominamy: wtorek – Dzień Ojca; środa – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; sobota – NMP Nieustającej Pomocy.

11Za tydzień na Sumie parafialnej o godz. 12:00 druga grupa dzieci naszej parafii (18) przystąpi do uroczystej I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9:30. Uroczysta I Komunia to wydarzenie, w którym duchowo uczestniczy cała parafia. Składamy serdeczne życzenia dzieciom i ich rodzicom. Dzieci Komunijne wraz z rodzinami zapraszamy na „biały tydzień” tj. nabożeństwo czerwcowe – codziennie o godz. 18:00, a w środę o 17:45.

12Wczoraj biskup Zbigniew Zieliński udzielił młodzieży naszej parafii (32 osobom) Sakramentu Bierzmowania. Młodzieży i rodzicom gratulujemy wiary która doprowadziła do kolejnego etapu wtajemniczenia chrześcijańskiego jakim jest sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Dziękujemy też katechecie ks. Piotrowi Nadolskiemu.

13Siostrze Edycie Frankowskiej, która decyzją swoich przełożonych zostaje skierowana do pracy duszpasterskiej i formacyjnej Ruchu Szensztackiego na placówkę w Bydgoszczy, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posługiwanie w naszej parafii przez ostatnie 6 lat.

14Dziękujemy za kwiaty przynoszone w czerwcu do figury Serca Jezusowego. Niech będą wyrazem naszej wiary i wdzięczności.

15Wszystkim wiernym, którzy w minionym tygodniu swoją modlitwą i obecnością przyczynili się do chwały Bożej biorąc udział w procesji wokół kościoła w Oktawie Bożego Ciała i w uroczystość NSPJ bardzo za wszystko dziękujemy.

16Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zachęca wszystkich gdynian do głosowania w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego które trwa do 22 czerwca. Do wykorzystania jest 10,6 mlm zł.

17Dziękujemy też wszystkim za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii i kościoła – parafianom, przyjaciołom oraz sympatykom naszej świątyni – za każdy gest życzliwości i dobroci. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 250 zł które wpłaciło 1 osoba. Ofiary można tez składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem. Składamy wielkie „Bóg zapłać”. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

18Możliwość spowiedzi – codziennie od 15.15 do 18.45 oraz rano przed każdą Mszą św.

19Wypominki całoroczne za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 1150 przed Sumą.

20Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. W zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł)

21W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Bibiana Sommer l. 74 z ul. Chwaszczyńskiej 24; † śp. Bożena Trynda l. 63 z ul. Gałczyńskiego 17; † śp. ks. kan. Kazimierz Kopciewicz l. 84, w kapłaństwie 60, emerytowany proboszcz parafii śś. Aniołów Stróżów w Mrzezinie; † śp. o. Piotr Deczewski SI, l. 52, w zakonie 32, w kapłaństwie 17, posługujący w parafii oo. Jezuitów w Gdańsku-Wrzeszczu. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych z powodu pandemii – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)