Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 (13. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 229

1Rozpoczęliśmy już wakacje. Od jutra nastąpi zmiana godzin odprawiania nabożeństw. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 14:00, natomiast będzie dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W tygodniu od jutra nie będzie Mszy św. o godz. 8:00, pozostają Msze św. o godz. 7:00 i 18:30.

2W okresie wakacyjnym czyli już od jutra biuro parafialne w poniedziałki będzie NIECZYNNE.

3Z uwagi na rozpoczęte już wakacje od jutra Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od pandemii Koronawirusa oraz z podziękowaniem Panu Bogu za deszcz codziennie w dzień powszedni od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św. W czasie Adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św.

4W tygodniu wspominamy: poniedziałek – uroczystość śś. Ap. Piotra i Pawła; piątek – św. Tomasza, apostoła. W poniedziałek w czasie Mszy św. będziemy zbierali tacę na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. „Świętopietrze”.

5W środę nowenna do MBNP o 18:00.

6W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy czwartek m-ca o 18:00 będziemy się modlić o dobre, liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz w intencji powołanych z naszej parafii. W pierwszy piątek m-ca spowiedź św. rano od 6:45 i popołudniu od 17:30. 0 18:00 nabożeństwo wynagradzające NSPJ. W pierwszą sobotę m-ca dodatkowa Msza św. o godz. 8:00 wraz z różańcem. Na tą Mszę św. zapraszamy wszystkich czcicieli Żywego Różańca.

7Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

9Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

10Za tydzień na Sumie parafialnej o godz. 12:00 trzecia grupa dzieci naszej parafii (16) przystąpi do uroczystej I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9:30. Uroczysta I Komunia to wydarzenie, w którym duchowo uczestniczy cała parafia. Składamy serdeczne życzenia dzieciom i ich rodzicom. Dzieci Komunijne wraz z rodzinami zapraszamy na „biały tydzień” codziennie o godz. 18:00.

11Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.

12Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna. W zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł) a w nim artykuł z cyklu „Nie ma jak u mamy” pierwszy reportaż z sanktuariów maryjnych w Polsce.

13W tym tygodniu odeszli do Pana † śp. Ryszard Jabłoński l. 77 z ul. Staffa 10, w intencji którego Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w środę o godz. 11:00. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych z powodu pandemii – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)