Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 05.07.2020 (14. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 284

1Dzisiaj o godz. 16:00 pierwsze spotkanie dla uczestników i przyjaciół XXXV Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę. Będzie też możliwość zapisania się na listę Pielgrzymów. Można to też uczynić przez internet. Obecne przepisy sanitarne zezwalają na uczestnictwo w Pielgrzymce 50 osób.

2Od poniedziałku można do skarbony pod chórem składać intencje modlitewne, które pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby od jutra przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii. Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.

3Przypominamy, że w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

4Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od pandemii Koronawirusa oraz z podziękowaniem Panu Bogu za deszcz w dzień powszedni od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św. W czasie Adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.

5W ubiegłą niedziele pożegnaliśmy naszego wikariusza ks. Łukasza Mordkę, który po dwóch latach pracy w naszej parafii został dekretem ks. Arcybiskupa z dniem 1 lipca skierowany do pracy w parafii św. Kingi w Kowalach k/Pruszcza Gdańskiego. Ks. Łukaszowi życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej parafii i zdrowia. Dziękujemy za wszystko czym nas obdarzył i ubogacił – Bóg zapłać.

6W tygodniu wspominamy: poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; środa – św. Jana z Dukli, prezbitera; sobota – św. Benedykta, opata, patrona Europy.

7W środę Nowenna do MBNP o 18:00. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 18:00.

8Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

9Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

10Zakończyliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym, którzy przez cały miesiąc wytrwale brali udział w nabożeństwie czerwcowym. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do osób, które w miesiącu maju przynosiły kwiaty do figury Niepokalanego Serca Maryi a w czerwcu do figury Serca Jezusowego. Słowa podziękowania kierujemy do pana Adama, który dba o naszą zieleń i kwiaty wokół kościoła, a także do s. Felicji za przystrajanie ołtarzów w kościele.

11W okresie letnim nastąpiła wakacyjna zmiana godzin odprawiania nabożeństw. Przypominamy, że w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, natomiast jest dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00, pozostają Msze św. o godz. 7:00 i 18:30.

12Przy głównych drzwiach wejściowych zamontowaliśmy na czas epidemii dozownik z wodą święconą. Podkładając ręce pod kranik spłynie kilka kropel wody święconej.

13Informujemy rodziców i uczniów o trwającej rekrutacji do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Obłużu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

14W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o silnej więzi braci Ratzingerów. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

15Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.

16W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: dobry Jezu a nasz Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)