Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 12.07.2020 (15. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 265

1Przez ostatnie niedziele w naszej parafii udzieliliśmy z radością 46 dzieciom uroczystej I Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za ich świadectwo wiary w Chrystusa w Eucharystii. Dziękujemy za udział we Mszy św. w Białym Tygodniu i za dar ołtarza.

2Planowana I Komunia Święta w przyszłym roku to niedziela 9 maja.

3Dzieci które przyjęły I Komunię Świętą rok temu, swoją rocznicę na prośbę rodziców będą obchodziły we wrześniu, po wakacjach.

4Dzisiaj o godz. 17:00 spotkanie dla uczestników i przyjaciół XXXV Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę. Będzie też możliwość zapisania się na listę Pielgrzymów. Można to też uczynić przez internet. Obecne przepisy sanitarne zezwalają na uczestnictwo w Pielgrzymce 50 osób łącznie z księżmi i obsługą Pielgrzymki. Nie możemy już przyjąć więcej Pielgrzymów na trasę Gdynia – Żukowo.

5Pod chórem wystawiona jest skarbona do której można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii. Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania. Dziękujemy tym wszystkim którzy już wsparli i wspierają Gdyńską Pielgrzymkę swoją pomocą w postaci modlitwy, ofiary i wody.

6Przypominamy, że w okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

7Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uwolnienia od pandemii Koronawirusa oraz o dobrą pogodę dla rolników i gospodarzy w dzień powszedni od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św. W czasie Adoracji można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

8W tygodniu wspominamy: poniedziałek – śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; środa – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; czwartek – NMP z Góry Karmel.

9Jutro też w poniedziałek 13 czerwca, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Po Mszy św. wieczornej procesja fatimska wokół kościoła oraz różaniec o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie.

10W środę Nowenna do MBNP o 18:00.

11W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 18:00.

12Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy pracy przy naprawie podmytych przez wodę i zapadniętych części chodnika wokół kościoła. Szacowany koszt inwestycji 42 tys. zł.

13Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

14Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

15W okresie letnim nastąpiła wakacyjna zmiana godzin odprawiania nabożeństw. Przypominamy, że w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, natomiast jest dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 8:00, pozostają Msze św. o godz. 7:00 i 18:30.

16Przy głównych drzwiach wejściowych zamontowaliśmy na czas epidemii dozownik z wodą święconą. Podkładając ręce pod kranik spłynie kilka kropel wody święconej.

17Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie finansowe naszej parafii i kościoła – parafianom, przyjaciołom oraz sympatykom naszej świątyni – za każdy gest życzliwości i dobroci. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 1400 zł które wpłaciło 5 osób. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

18Informujemy rodziców i uczniów o trwającej rekrutacji do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni Obłużu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

19W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, a w nim m.in. artykuł o zawierzeniu Kościoła w Polsce św. Józefowi. Pod chórem do wzięcia za dowolną ofiarę nasza gazetka parafialna.

20Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.

21W tym tygodniu odeszła do Pana † śp. Halina Patyna l. 71 z ul. Tuwima 4. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)