Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 19.07.2020 (16. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 400

1Dzisiaj zbiórka do puszek na inwestycje. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace przy naprawie podmytych przez wodę i zapadniętych części chodnika wokół kościoła. Szacowany koszt inwestycji 42 tys. zł.

2Trwają wakacje. Przypominamy o zmianie godzin odprawiania nabożeństw. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, jest natomiast dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W dzień powszedni na ma Mszy św. o 8:00.

3W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

4Dzisiaj o godz. 17:00 spotkanie dla uczestników i przyjaciół XXXV Pieszej Pielgrzymki z Gdyni na Jasną Górę. Będzie też możliwość zapisania się na listę Pielgrzymów. Można to też uczynić przez internet. Obecne przepisy sanitarne zezwalają na uczestnictwo w Pielgrzymce 50 osób łącznie z księżmi i obsługą Pielgrzymki. Nie możemy już przyjąć więcej Pielgrzymów na trasę Gdynia – Żukowo.

5Pod chórem wystawiona jest skarbona do której można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia w butelkach. Najlepiej niegazowaną. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii. Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania. Dziękujemy tym wszystkim którzy już wsparli i wspierają Gdyńską Pielgrzymkę swoją pomocą w postaci modlitwy, ofiary i wody.

6Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 6:00 rano w kościele NSPJ wyrusza Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli postój w naszym kościele około godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy też serdecznie panie o przygotowanie ciast którymi przywitamy pielgrzymów. Ciasta będziemy przyjmować do soboty włącznie.

7W tygodniu wspominamy: środa – święto św. Marii Magdaleny; czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy; sobota – święto św. Jakuba, apostoła.

8Święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00.

9Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

10Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

11W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 80 zł. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

12W zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł).

13Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.

14Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
08:01
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
462
Artykułów:
1215
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2313007

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)