Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 26.07.2020 (17. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 345

1Trwają wakacje. Przypominamy o zmianie godzin odprawiania nabożeństw. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00, jest natomiast dodatkowa wieczorem o godz. 20:00. W dzień powszedni na ma Mszy św. o 8:00.

2W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

3Dzisiaj, w niedzielę po Mszy św. o 6:00 rano w kościele NSPJ wyruszyła Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli postój w naszym kościele około godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4W czasie trwania pielgrzymki zapraszamy do naszego kościoła na wieczorne Apele jasnogórskie, od jutra, codziennie na godz. 20:45. Będziemy tworzyć Złotą Grupę Pielgrzymkową.

5Pod chórem wystawiona jest skarbona do której można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. Można zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie pielgrzymki przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii. Można też okazać pomoc przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania. Dziękujemy tym wszystkim którzy już wsparli i wspierają Gdyńską Pielgrzymkę swoją pomocą w postaci modlitwy, ofiary i wody.

6Przed nami pierwsza sobota sierpnia. Zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę św. i nabożeństwo Pierwszych pięciu sobót miesiąca, zwłaszcza wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. odmówimy wspólnie różaniec, a potem spotkanie w salce.

7W tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Szarbela; w środę św. Martę; w czwartek - św. Piotra Chryzologa; w piątek - św. Ignacego z Loyoli; w sobotę - Alfonsa Marię Liguoriego.

8Święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00.

9Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

10Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

11W zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł).

12Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego wypoczynku. Wszędzie, gdzie będziemy, pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej.

13Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
08:05
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
462
Artykułów:
1215
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2313010

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)