Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 02.08.2020 (18. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 314

1Serdecznie witamy wśród nas wczasowiczów z różnych stron Polski. Życzymy dobrej pogody i bezpiecznego pobytu.

2W tym tygodniu pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszej parafii comiesięczna pierwszo czwartkowa adoracja i Msza święta w intencji kapłanów i sióstr pracujących w naszej parafii. Modlimy się także o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i dalej będzie trwać aż do wieczornej Mszy św. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi i komunii rano przed Mszą św. i od godz. 17:00.

3Przez całą Pielgrzymkę w naszym kościele w łączności z pielgrzymami codziennie do 12 sierpnia Apel Jasnogórski. Osoby na Apelu tworzą „Złotą Grupę Pielgrzymkową”. Zapraszamy codziennie o godz. 20:45 do kościoła.

4Mamy jeszcze kilka wolnych intencji na Msze św. w tygodniu po 9 sierpnia, zwłaszcza na 15 sierpnia.

5Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie w naszym kraju.

6Są wolne miejsca na wyjazd na Jasną Górę 11/12 sierpnia. Jak co roku organizujemy wyjazd do Częstochowy na powitanie Gdyńskiej Pielgrzymki. Zapisy i wpłaty w wysokości 130 zł, po Mszy św. w zakrystii.

7Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki.

8W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

9 Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

10W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana; czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; sobota – św. Dominika, kapłana, inicjatora modlitwy Różańcowej.

11Kiosk parafialny nieczynny do końca wakacji. „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

12Udającym się na urlopy i wakacje życzymy udanego wypoczynku. Wszędzie, gdzie będziemy, pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej.

13W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)