Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 09.08.2020 (19. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 253

1W sobotę 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To dla nas święto obowiązkowe, dlatego porządek Mszy św. jak w niedziele wakacji.

2W związku z tradycją Matki Bożej Zielnej w sobotę przed każdą Mszą św. będzie można nabyć przed kościołem wiązanki z ziół i kwiatów, które poświęcimy. Wiązanki będą za dobrowolną ofiarę.

3Przez całą Pielgrzymkę w naszym kościele w łączności z pielgrzymami codziennie do 12 sierpnia Apel Jasnogórski. Osoby na Apelu tworzą „Złotą Grupę Pielgrzymkową”. Zapraszamy codziennie o godz. 20:45 do kościoła.

4Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie w naszym kraju.

5Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na prace inwestycyjne przy naszym kościele.

6Są wolne miejsca na wyjazd na Jasną Górę 11/12 sierpnia. Jak co roku organizujemy wyjazd do Częstochowy na powitanie Gdyńskiej Pielgrzymki. Zapisy i wpłaty w wysokości 130 zł, po Mszy św. w zakrystii.

7Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki.

8W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

9 Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

10W tygodniu wspominamy: poniedziałek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; wtorek – św. Klary, dziewicy;środa - św. Joanny Franciszki de Chantal; sobota - uroczystość Wniebowzięcia NMP. 

11Kiosk parafialny nieczynny do końca wakacji. „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.

12W tym tygodniu z naszej parafii zmarła † śp. Regina Genowefa Jankowska l. 65 z ul. Makuszyńskiego 9. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin: wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)