Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 06.09.2020 (23. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 222

1 Jutro 9 rocznica śmierci ks. kanonika Tadeusza Gawrońskiego, budowniczego naszej świątyni i pierwszego proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji śp. ks. kan. Tadeusza oraz na Mszę św. o godz. 18.30.

2Spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, które w maju 2021 roku przyjmą uroczyście I Komunię św. odbędzie się w poniedziałek 7 września o godz. 19.15 w kościele.

3We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

4Duszpasterstwo pielgrzymkowe zaprasza wszystkich wiernych na całodobową Adorację NS jako podziękowanie Panu Bogu i Matce Przenajświętszej za tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę z Gdyni na Jasną Gorę i z Gdyni do Swarzewa. Adoracja rozpocznie się w piątek wieczorną Mszą św. a zakończy w sobotę wieczorną Mszą św. W szczególny sposób zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną sprawowaną o północy z piątku na sobotę którą przygotują pielgrzymi.

5W tygodniu codziennie od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi świętej. Na prośbę parafian którzy pracują do godzin wieczornych, w każdy wtorek przywracamy adorację NS wieczorem, tzn. rozpoczniemy ją bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Zapraszamy na nowo tych którzy chętnie korzystali z tej wieczornej Adoracji. (Nie będzie więc we wtorki adoracji od 17:30.)

6Zakończyły się wakacje i w związku z tym do grafiku Mszy św. w dzień powszedni powróciła Msza św. o godz. 8:00 rano.

7Biuro parafialne po wakacjach otwarte także w poniedziałki od godz. 17:00 do 18:00.

8Wznawia swoje spotkania biblijne, grupa Marana Tha. Spotkania otwarte dla chętnych w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca w salce o godz. 19.15.

9Dzieci z klas od I do V włącznie zapraszamy do Oazy Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców – 13 września po Mszy św. z 10.30 w salce parafialnej.

10Prosimy, aby po każdej Mszy św. w zakrystii zapisywała się młodzież, która w przyszłym roku pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

11Zapraszamy młodzież od klasy VI do liceum, do wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 września o godz. 16.00 w salce parafialnej.

12Wszystkim, którzy brali udział we wczorajszej Pieszej Pielgrzymce do Swarzewa do Królowej Polskiego Morza, składamy podziękowanie za złożone świadectwo wiary.

13Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” można nabyć w zakrystii.

14Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

15Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

16Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

17Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)