Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 13.09.2020 (24. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 179

1Dzisiaj dzień fatimski. Zapraszamy po Mszy św. z godz. 18.00 na różaniec fatimski z procesją dookoła kościoła.

2W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej; środa – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników; piątek – święto, św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

3W niedzielę 20 września przedstawiciele Gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca, będą prowadzić sprzedaż kalendarzy. Dochód przeznaczony jest na działalność Hospicjum.

4Wznawiamy katechezy dorosłych. Temat najbliższej katechezy: Hierarchiczna struktura Kościoła. Zapraszamy do salki na plebanii w piątek o godz. 19.15.

5Msza św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele w najbliższą sobotę o godz.10.00 w kościele.

6W tygodniu codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek wracamy do adoracji wieczornej która rozpoczynać się będzie po wieczornej Mszy św. i zakończy się Apelem o godz. 21.00. Zapraszamy na nowo tych, którzy chętnie korzystali z tej wieczornej adoracji.

7„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii.

8Informujemy że 26 września parafia w Redzie organizuje X pielgrzymkę rowerową do Piaśnicy, a 10-11 października pielgrzymkę autokarową śladami prymasa Stefana Wyszyńskiego. Informacje na plakatach w gablocie.

9W tym tygodniu odszedł do Pana: † śp. ks. kard. Marian Jaworski l. 94, pierwszy po II wojnie światowej biskup archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego; † śp. Jarosław Rzepka l. 56, z ulicy Iwaszkiewicza; † śp. Janina Tadeusiak l. 74, z ulicy Baczyńskiego 1. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

10Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

11Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

12Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

13Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)