Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 20.09.2020 (25. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 222

1Obchodzimy dzisiaj światowy dzień modlitwy w intencji Środków Masowego Przekazu, aby służyły przekazywaniu prawdy i służyły duchowemu rozwojowi człowieka.

2Dzisiaj przedstawiciele Gdyńskiego Hospicjum św. Wawrzyńca, prowadzą sprzedaż kalendarzy. Dochód przeznaczony jest na działalność Hospicjum.

3Prosimy, aby po każdej Mszy św. w zakrystii zapisywała się młodzież, która w przyszłym roku pragnie przygotować się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

4Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę 26 września o godz. 10.00 w salce parafialnej. Natomiast chłopców którzy chcieliby dopiero zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami w najbliższy wtorek o godz. 19.15 do salki parafialnej.

5W tym tygodniu rozpoczynamy dodatkowe katechezy dla dzieci klas trzecich, które rozpoczynają przygotowania do przyjęcia I Komunii świętej. Spotkania będą się odbywać od poniedziałku do piątku w ustalonych grupach.

6Za tydzień uroczysta rocznica I Komunii św. dzieci które przyjmowały ją rok temu. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie w sobotę o godz. 9:00.

7Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację wieczorną, która rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. i kończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

8Za tydzień niedziela inwestycyjna. Będziemy zbierać do puszek ofiary przeznaczone na prace aktualnie wykonywane przy naszym kościele tj. na naprawę oświetlenia w prezbiterium.

9W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; środa – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

10„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. W nowym numerze o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci, i o tym jak oddzielić prawdę od fałszu.

11Informujemy że 26 września parafia w Redzie organizuje X pielgrzymkę rowerową do Piaśnicy, a 10-11 października pielgrzymkę autokarową śladami prymasa Stefana Wyszyńskiego. Informacje na plakatach w gablocie. Organizatorzy zapraszają również naszych parafian.

12W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Justyna Rygelska l. 28, z ulicy Nałkowskiej 46; † śp. Irena Chrabańska l. 80, z ulicy Chwaszczyńskiej 24; † śp. Krzysztof Gondek l.59, z ulicy Baczyńskiego 4, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

13Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

14Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

15Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

16Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)