Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 27.09.2020 (26. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 236

1Obchodzimy dzisiaj światowy dzień modlitwy w intencji migranta i uchodźcy. Pamiętajmy o Polakach na emigracji, otaczajmy modlitwą i tych, którzy powrócili do nas zza wschodniej granicy.

2Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczysta rocznica I Komunii św. dzieci, które przyjmowały ją rok temu.

3Dzisiaj niedziela inwestycyjna. Zbieramy do puszek ofiary przeznaczone na prace aktualnie wykonywane przy naszym kościele tj. na naprawę oświetlenia w prezbiterium.

4Po miesiącu zapisywania się kończymy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania. Prosimy, aby jeszcze dzisiaj w zakrystii zapisała się młodzież, która tego dotychczas nie uczyniła, a która chce w przyszłym roku przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

5Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Natomiast chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami we wtorek o godz. 19.15 do salki parafialnej.

6Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację wieczorną, która rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. i kończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

7W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie 45 minut przed wieczorną Mszą świętą.

8Informujemy że dzisiaj po raz ostatni w tym roku odprawiamy Mszę św. o godz. 20.00. Od następnej niedzieli powraca Msza św. o godz. 14.00.

9Za tydzień w niedzielę 4 października zbiórkę do puszek przeprowadzi młodzież oazowa z Ruchu Światło Życie. Zbiórka przeznaczona jest na sfinansowanie spotkania młodzieży oraz koncertu ewangelizacyjnego „wStanisław”, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 10 października.

10„W październiku organizujemy kolejną edycję Warsztatów 12 Kroków. Ta forma pracy nad duchowością jest dla tych, którzy w jakiejkolwiek dziedzinie życia przyznają się do bezsilności i utraty kontroli nad własnym życiem, a przekonali się że same dobre postanowienia czy same modlitwy bez działania nic im nie dały. Kontakt i zapisy u o. Jacka.

11W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy czwartek m-ca adoracja w intencji kapłanów i sióstr od godz. 15.00. Rozpoczniemy ją koronką do Miłosierdzia Bożego. O 17:45 różaniec wraz z nabożeństwem o dobre, liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz w intencji powołanych z naszej parafii. W pierwszy piątek m-ca spowiedź św. rano podczas Mszy św. i popołudniu od 17:30. Następnie o 17:45 różaniec wraz z nabożeństwo wynagradzające NSPJ. W pierwszą sobotę m-ca Msza św. o godz. 8:00 wraz z różańcem. Na tą Mszę św. zapraszamy wszystkich a zwłaszcza czcicieli Żywego Różańca.

12W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Wacława, męczennika; wtorek – święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; środa – św. Hieronima, kapłana doktora Kościoła; czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki i doktora Kościoła; piątek – św. Aniołów Stróżów.

13„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. W nowym numerze o roli jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi, mówi Jacek Pulikowski.

14W tym tygodniu powierzyliśmy miłości Bożej † śp. Marysię Hnatyk, którą Pan powołał do siebie w 13 tygodniu jej życia. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

15 Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

16 Z uwagi na ciągłe zagrożenie Koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych – zakładanie maseczek ochronnych jeśli siedzimy obok innych osób, które nie są z rodziny. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

17 Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

18 Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)