Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 04.10.2020 (27. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 225

1Z uwagi na wpisanie Gdyni do strefy żółtej i wzrost zachorowań, prosimy wszystkich o zakładanie maseczek ochronnych podczas przebywania na nabożeństwach w naszym kościele. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

2Papież Franciszek obchodzi dziś swoje imieniny, z wdzięcznością polecamy go Bogu Ojcu prosząc o potrzebne dary Ducha Świętego.

3Całą niedzielę zbiórkę do puszek przeprowadza młodzież oazowa z Ruchu Światło Życie. Zbiórka przeznaczona jest na sfinansowanie spotkania młodzieży oraz koncertu ewangelizacyjnego „wStanisław”, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę 10 października. Początek o godz. 17.00.

4Począwszy od środy 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej rozpoczynamy w naszej diecezji akcję „Morze modlitwy”. Polega ona na codziennym odmawianiu 1 dziesiątki różańca (5 minut!) w dowolnym momencie dnia za miejscowość z której pochodzimy lub w której mieszkamy. Zawierzamy w niej swoją miejscowość Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwa taka będzie trwała do 8 grudnia kiedy to obchodzimy w kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Karteczkę informacyjną, która oznacza zobowiązanie siebie do takiej modlitwy można wziąć ze sobą ze stolika przed amboną.

5W październiku trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie 45 minut przed wieczorną Mszą świętą. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w kościele.

6Rodziców klas III zapraszamy na zebranie do kościoła, w poniedziałek 5 października o godz. 19:15.

7Dziękujemy za zebrane tydzień temu ofiary do puszek na nasze inwestycje. Zebraliśmy 2437,82 zł. Ofiary przeznaczamy na prace aktualnie wykonywane przy naszym kościele tj. na naprawę oświetlenia w prezbiterium.

8Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Natomiast chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami we wtorek o godz. 19.15 do salki parafialnej.

9Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację wieczorną, która rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. i kończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

10W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. siostry Faustyny Kowalskiej; wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu; środa – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; piątek – św. męczenników Dionizego biskupa i Towarzyszy.

11Informujemy wszystkich wiernych, że najbliższe wolne intencje mszalne są od 19 listopada. Wcześniej nie ma wolnych Mszy św.

12Za tydzień 20 Dzień Papieski i zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację młodzieży i studentów.

13„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. Pod chórem nasz parafialny biuletyn za dobrowolną ofiarę.

14W tym tygodniu powierzyliśmy miłości Bożej: † śp. Irenę Łanucha l. 68, z ulicy Iwaszkiewicza 5; † śp. Arkadiusza Oleszczuk l. 37, z ulicy Kruczkowskiego 4. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

15Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Św. do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

16Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

17Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)