Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 11.10.2020 (28. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 279

1Z uwagi na nowe rozporządzenia i wzrost zachorowań, prosimy wszystkich o zakładanie maseczek ochronnych podczas przebywania na nabożeństwach w naszym kościele. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie.

2Dzisiaj obchodzimy 20 Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą stypendia dla młodzieży i studentów pochodzących z ubogich rodzin.

3We wtorek obchodzimy ostatni w tym roku Dzień Fatimski. W związku z tym różaniec odmówimy w czasie procesji maryjnej wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. Po procesji jak zawsze we wtorek adoracja NS do godz. 21:00.

4W środę różaniec oraz Nowenna do MBNP. Tego dnia adoracja NS i spowiedź od godz. 17:00.

5Środa to też Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników szkoły, którym składamy już teraz życzenia wszelkiej pomyślności, ludzkiej życzliwości, zdrowia, wdzięczności dzieci i rodziców.

6W piątek 16 października. Wspominamy kolejną rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dodatkowa Msza św. – dziękczynna o godz. 10:00. Jest jeszcze wolna intencja na tą Mszę św./p>

7W tym tygodniu katecheza dorosłych na temat roli świeckich w Kościele. Zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii.

8W sobotę o 10:00 Msza święta dla chorych z okazją do sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem.

9Za tydzień na prośbę gdańskiego Caritas przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc uchodźcom – zwłaszcza tym którzy ucierpieli na greckiej wyspie Lesbos.

10Cały październik trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie 45 minut przed wieczorną Mszą świętą. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w kościele.

11Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację wieczorną, która rozpoczyna się po wieczornej Mszy św. i po procesji a zakończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

12W tym tygodniu wspominamy: wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; czwartek – św. Teresę od Jezusa, karmelitankę i doktora Kościoła; jest to też Dzień Dziecka Utraconego – wspieramy modlitwą smutek i żal rodziców, którzy dźwigają w życiu krzyż straty swojego dziecka; piątek – św. Jadwigę Śląską.

13Dziękujemy za zebrane tydzień temu ofiary do puszek. Młodzież zbierała na wczorajsze spotkanie młodych w naszym kościele i koncert zespołów chrześcijańskich. Zebraliśmy 2008 zł. Dziękujemy.

14Informujemy wszystkich wiernych, że najbliższe wolne intencje mszalne są dopiero pod koniec listopada. Wcześniej nie ma wolnych Mszy św.

15„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. Dziś do Gościa dołączony jest film „Ziemia Maryi” a w numerze o nowej encyklice Papieża Franciszka.

16W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Wojciech Korus l. 82, z ulicy Makuszyńskiego 9; † śp. Irena Prochowska l. 87, z ulicy Kruczkowskiego 5. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

17Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

18Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

19Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)