Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 18.10.2020 (29. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 150

1Z uwagi na nowe rozporządzenia i wejście Gdyni do strefy czerwonej, musimy mieć założone maseczki lub przyłbice podczas przebywania na nabożeństwach w naszym kościele. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. Powinien też być zachowany dystans społeczny 7 metrów.

2W nocy z 24 na 25 października rozpoczyna się czas zimowy. Przestawiamy zegarek o godzinę do tyłu z godz. 03:00 na godz. 02:00. Śpimy o godzinę dłużej.

3Dzisiaj na prośbę gdańskiego Caritas przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc uchodźcom – zwłaszcza tym którzy ucierpieli na greckiej wyspie Lesbos.

4Cały październik trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie 45 minut przed wieczorną Mszą świętą. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w kościele.

5Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację wieczorną po wieczornej Mszy św. która zakończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

6W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – bł. Ks. Jerzeg Popiełuszko, prezbitera i męczennika; wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera; czwartek – św. Jana Pawłą II, papieża.

7Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele, zwłaszcza na naprawę oświetlenia w prezbiterium.

8Informujemy wszystkich wiernych, że najbliższe wolne intencje mszalne są dopiero od połowy grudnia. Wcześniej nie ma wolnych Mszy św.

9Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

10„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. Dziś w Gościu fragment autobiografii śp. Ks. Piotra Pawlukiewicza oraz o inicjatywie portalu www.kaplani.pl: Kapłani ze Skrzywdzonymi.

11W tym tygodniu odeszła do Pana † śp. Agnieszka Bochenek l. 90, z ulicy Iwaszkiewicza 2. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli - wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

12Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

13Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

14Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)