Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 25.10.2020 (30. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 268

1Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: 1. w naszym kościele może przebywać 171 osób (1200 m2) + 15 (100 m2) w lewej części chóru, która od dzisiejszej niedzieli zostaje udostępniona dla modlących się. 2. osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice. 3. przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. 4. podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami. Taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium. 5. zgodnie z dekretem ks. biskupa administratora dyspensa, zwalniająca z udziału w niedzielnej Eucharystii i obejmuje chorych, seniorów i pracowników ochrony zdrowia. 6. przyczyną grzechu nie są przeszkody uniemożliwiające uczestnictwo w Eucharystii, ale zła wola, własne zaniedbanie oraz lenistwo, które są lekceważeniem Boga Stwórcy.

2Począwszy od dnia dzisiejszego Suma Parafialna o godz. 12:00 będzie transmitowana na parafialnym Facebook-u.

3Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie przeprowadzana w naszej parafii on-line zdalnie przez internet.

4Katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. będzie się odbywać w salce wg ustalonego planu analogicznie do zajęć odbywających się w szkole.

5Dzisiaj rozpoczął się czas zimowy. Przestawiliśmy zegarek o godzinę do tyłu z godz. 03:00 na godz. 02:00.

6Cały październik trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie 45 minut przed wieczorną Mszą świętą. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w kościele.

7Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację wieczorną po wieczornej Mszy św. która zakończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

8Za tydzień w niedzielę 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze święte w naszym kościele sprawowane będą według zwykłego porządku niedzielnego. Z uwagi na to, że nie będzie w tym roku na cmentarzu przy ul. Spokojnej ani procesji, ani Mszy św., w kościele u nas będzie również sprawowana Msza św. o godz. 14:00 tak jak w każdą niedzielę.

9Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

10W przyszły poniedziałek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30 oraz o godz. 20.00 za tych wszystkich zmarłych naszych Parafian, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Dnia Zadusznego. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę Świętą Rodziny zmarłych, ich przyjaciół i sąsiadów. Lista zmarłych wywieszona będzie w gablocie przed kościołem oraz w internecie.

11Zgodnie z dekretem ks. biskupa administratora wierni, którzy pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny przez cały miesiąc listopad. Odpust zupełny można uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się ① Ojcze nasz, ② Wierzę w Boga oraz wypełni inne zwykłe warunki (③ sakrament pokuty, ④ przyjęcie Komunii św., ⑤ modlitwa wg intencji Ojca św. oraz ⑥ wzbudzenie w sercu aktu nie przywiązania się do żadnego grzechu). Osoby modlące się w naszym kościele mogą nawiedzić grób śp. ks. kan. Tadeusza Gawrońskiego lub Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.

12Przez cały listopad nabożeństwa różańcowe z Wypominkami za Zmarłych 45 min przed Mszą świętą wieczorną.

13W tym tygodniu wspominamy: środa – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza (imieniny śp. abp. Tadeusza Gocłowskiego).

14Dzisiaj zbiórka do puszek na inwestycje w naszym kościele, zwłaszcza na naprawę oświetlenia w prezbiterium.

15Informujemy wszystkich wiernych, że najbliższe wolne intencje mszalne są dopiero od połowy grudnia. Wcześniej nie ma wolnych Mszy św. Przyjmujemy już również intencje na przyszły rok.

16„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. Dziś w Gościu można przeczytać „czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga czy jest błędem ludzkim?” oraz „Jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych”.

17W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Eugeniusz Słowik l. 82, z ulicy Kruczkowskiego 2; † śp. ks. prałat Bogdan Napierała l. 93, w kapłaństwie 63; emerytowany proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku a ostatnie lata rezydent parafii Bożego Miłosierdzia w Gdańsku Migowie; † śp. ks. kan. Józef Hańczyc l. 60, w kapłaństwie 25; proboszcz parafii św. Rodziny w Lidzie w Białorusi. Ks. Józef miał w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w 2017 rok. (zmarł na koronawirusa. Nie miał żadnych chorób współistniejących.). W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

18Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

19Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

20 Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
11:04
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
462
Artykułów:
1215
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2314105

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)