Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 15.11.2020 (33. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 226

1Dzisiaj zbiórka do puszek na inwestycje w naszej świątyni. W najbliższym czasie wymienimy instalacje elektryczną przy oświetleniu ołtarza i ambony oraz rozpoczniemy prace przy stawianiu nowego większego przedsionka przy drzwiach głównych kościoła.

2Aby nie dopuścić do wychłodzenia naszego kościoła włączyliśmy ogrzewanie. Bardzo prosimy, aby w związku z tym zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.

3W środę przypada 4 rocznica śmierci śp. ks. Stanisława Karwowskiego który w latach 2007-2016 jako rezydent posługiwał w naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18:30.

4Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację po wieczornej Mszy św. która zakończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

5Każdego dnia przez cały listopad o 17:45 modlimy się na różańcu powierzając Miłosierdziu Bożemu na wypominkach naszych zmarłych. W Niedzielę o 17:15.

6Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. W Wigilię tej uroczystości, czyli w sobotę 21 listopada młodzież poprowadzi adorację dziękczynną. Rozpocznie się ona zaraz po wieczornej Mszy św. i trwać będzie do północy. Wszystkich wiernych zapraszamy do tej wspólnej modlitwy adoracyjnej.

7Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to także święto patronalne naszej parafialnej Akcji Katolickiej.

8Suma Parafialna o godz. 12:00 jest transmitowana na parafialnym Facebook-u.

9Katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbywa się zdalnie przez internet. Więcej szczegółów u katechetki s. Augustyny.

10W czwartek adoracja w intencji kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Wspólnie odmówimy wówczas Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie na wieczornej Mszą św.

11W sobotę 21 listopada o godz. 10.00, Msza św. w intencji chorych na duszy i na ciele. W czasie Mszy św. możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. A na koniec błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

12Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Prosimy, aby imiona swoich zmarłych wypisać czytelnie. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych, za których w sposób szczególny modlimy się w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

13Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka wierni, którzy pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu odpust zupełny przez cały miesiąc listopad. Odpust zupełny można uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się ① Ojcze nasz, ② Wierzę w Boga oraz wypełni inne zwykłe warunki (tzn. ③ sakrament pokuty, ④ przyjęcie Komunii św., ⑤ modlitwa wg intencji Ojca św. oraz ⑥ wzbudzenie w sercu pragnienia nie przywiązania się do grzechu). Osoby modlące się w naszym kościele mogą nawiedzić grób ks. kan. Tadeusza Gawrońskiego, Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.

14W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; środa – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; sobota – Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego).

15„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. A w numerze o tym, że nie mamy już do czynienia z pełzającą laicyzacją, ale z jej przyspieszoną wersją. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka.

16Informujemy, że w tym roku mamy jeszcze dwie wolne intencje na Pasterkę oraz 28, 29, 30 i 31 grudnia. Przyjmujemy też intencje na przyszły rok. Można je zamawiać po każdej Mszy św. lub w biurze parafialnym.

17W tym tygodniu odeszli do Pana † śp. ks. proboszcz Krzysztof Zdrojewski l. 57, w kapłaństwie 32; urzędujący proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Koźlinach. Ks. Krzysztof przez dwa lata 2011-2012 był wikariuszem w naszej parafii. W intencji zmarłego ks. Krzysztofa, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

18Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1.200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m); osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice; przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie; podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami; taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

19Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

20Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. W ostatnim tygodniu wpłacono 1.050 zł. Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

21Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
11:25
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
462
Artykułów:
1215
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2314130

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)