Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 22.11.2020 (34. niedziela zwykła - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata)

  • Odsłony: 374

1Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego i Akcji Katolickiej. To także ostatnia niedziela roku liturgicznego.

2Suma Parafialna o godz. 12:00 jest transmitowana na parafialnym Facebook-u.

3Dzisiaj o 17:15 różaniec z wypominkami za zmarłych.

4W naszym kościele działa już i jest włączone ogrzewanie. Bardzo prosimy, aby w związku z tym zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.

5W sobotę o godz. 11:00 w kościele spotkanie osób i rodzin, które w naszej parafii przyjmują w swoich domach wędrującą kapliczkę Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej. Na spotkanie przyjedzie specjalnie s. Inga, odpowiedzialna w kraju za wędrujące kapliczki.

6W sobotę o godz. 18:00 Nieszporami z I Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem lucernarium (zapalenie pierwszej świecy adwentowej) rozpoczniemy czas Adwentu. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła.

7Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na adorację po wieczornej Mszy św. która zakończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

8Już ostatni tydzień listopada. Każdego dnia o 17:45 modlimy się na różańcu powierzając Miłosierdziu Bożemu na wypominkach naszych zmarłych.

9Ze stolika przy wyjściu z kościoła można jeszcze wziąć kartki na ostatnie wypominki. Prosimy, aby imiona swoich zmarłych wypisać czytelnie. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

10W tym tygodniu wspominamy: wtorek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; środa – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę, patronkę kolejarzy.

11„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. A w bieżącym numerze wkładka poparcia inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi środowisk katolickich na zagrożenia dla rodziny, jakie niesie Konwencja Stambulska.

12Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka./p>

13Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1.200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m); osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice; przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie; podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami; taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

14Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

15Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę do puszek na inwestycje w naszej świątyni. Zebraliśmy 3639,25 zł. Jeszcze przed świętami wymienimy instalacje elektryczną i całe oświetlenie ołtarza i ambony oraz rozpoczniemy prace przy stawianiu nowego większego przedsionka przy drzwiach głównych kościoła.

16Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii. W ostatnim tygodniu wpłacono 530 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

17W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Zygmunt Neubauer l. 78 z ul. Tuwima 4. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – „dobry Jezu a nasz Panie …”.

18Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
01:34
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
474
Artykułów:
1239
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2417371

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)