Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 06.12.2020 (02. niedziela Adwentu)

  • Odsłony: 379

1W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby zawsze pamiętać o zamykaniu drzwi.

2We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawiamy z Uroczystości o godz. 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30. Według wskazań Episkopatu Polski na tzw. „Godzinę Łaski” związaną z tym dniem, zapraszamy do kościoła na godz. 12.00.

3Przypominamy, że w Adwencie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00. Wszystkich zapraszamy do udziału w Roratach sprawowanych tradycyjnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30., a w sobotę o godz. 7:00. W tym tygodniu również we wtorek z uwagi na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia nie ma rorat i dlatego Msza św. poranna o 7:00. Zachęcamy dzieci do wyruszenia wraz z dorosłymi na poranne Roraty z lampionem adwentowym.

4W następną niedzielę rozpoczniemy adwentowe Dni Skupienia. W ich centrum będzie tajemnica Eucharystii w czasie epidemii. Rozważania będą oparte na słowach: „Duch Pana posłał mnie, by opatrywać rany serc złamanych” /Iz 61, 1-2/.” Spotkania od poniedziałku do środy: wieczorna Msza św., konferencja i adoracja z okazją do spowiedzi. Szczegółowy program od jutra w internecie na naszej stronie i na parafialnym facebook’u.

5Za tydzień Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W ramach wsparcia przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

6W sobotę od 17.00 Adoracja i o godz. 17:45 Nieszpory z III Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem lucenarium – zapalenie trzeciej świecy adwentowej. Wszystkich wiernych gorąco zapraszamy na to nabożeństwo które będzie transmitowane na naszym facebook’u.

7Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek adoracja po wieczornej Mszy św., która zakończy się w łączności z Jasną Górą Apelem o godz. 21.00.

8W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Ambrożego, doktora Kościoła; wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; sobota – Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

9Trwa zbiórka żywności, słodyczy i środków sanitarnych dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, aby taka żywność i środki czystości miały okres przydatności do końca roku. Kosz na te dary miłości bliźniego na święta, będzie ustawiony pod obrazem Jezusa Miłosiernego.

10Z kolei młodzież z wspólnoty oazowej prowadzi zbiórkę rzeczy do Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Potrzebujemy (pieluchy od rozmiaru 3 wzwyż, chusteczki nawilżane, szampony, płyny do mycia ciała, zabawki nowe nie używane). Rzeczy te dla dzieci w wieku 0 do 14 roku życia możemy przynosić do biura parafialnego, zakrystii lub ks. Piotra Nadolskiego. Zbiórka trwa do 13 grudnia.

11Jutro 7 grudnia o godz. 19:30 spotkanie w kościele z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w przyszłym roku.

12W czasie Adwentu swoją działalność wznowił sklepik parafialny. Można w nim nabyć „Gościa Niedzielnego” (6 zł), poświęcony opłatek i świecę Caritasu. Cena świecy małej 6zł, dużej 16 zł. A pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka.

13Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się; łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m); osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice; przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie; podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami, taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

14Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

15Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 820 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

16W tym tygodniu odszedł do Pana † śp. Marek Bielecki l. 43 z ul. Makuszyńskiego 9; pogrzeb odbędzie we wtorek. W intencji zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych, za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

17Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
17:06
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
473
Artykułów:
1238
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2411063

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)