Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 10.01.2021 (święto Chrztu Pańskiego)

  • Odsłony: 177

1Dzisiaj uroczystość Chrztu Pańskiego. W naszej świątyni o godz. 10.30 Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci, które w minionym roku zostały ochrzczone bądź przyszły na świat i jeszcze Chrztu nie otrzymały.

2Codziennie w ciągu dnia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. Informujemy też, że jak zawsze ofiary ze skarbonek przy żłóbku przekazujemy na pomoc Ziemi Świętej.

3O. Jacek zaprasza dzisiaj na wspólne rozważanie słowa Bożego pod hasłem „Niedzielny restart”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 na platformie internetowej Zoom. Chętnych prosimy o zapisy przez stronę: Fundacja Radość Ewangelii. Każdemu wcześniej wyślemy link do spotkania. W razie potrzeby można się kontaktować bezpośrednio z o. Jackiem.

4W piątek o 19.30 w kaplicy katecheza dorosłych na temat: „Jak świeccy mogą wziąć współodpowiedzialność za Kościół?”.

5W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele Msza św. dla chorych z okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie na duszy i na ciele z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6Za tydzień, 17 stycznia zbiórka do puszek na cele inwestycyjne w naszej parafii którą polecamy ofiarności wiernych. Za ogrzewanie za miesiąc listopad zapłaciliśmy prawie 8.000 zł.

7Przez cały styczeń zmianie ulegną niektóre godziny wieczornej Mszy Świętej. Z uwagi na planowaną jeszcze w ubiegłym roku kolędę czyli wizytę duszpasterską, przyjmowaliśmy intencje mszalne na godz. 15:00 jak każdego roku. A w związku z trwającą sytuacją pandemii Koronawirusa i zmianami dotyczącymi planowanej Kolędy informujemy, że Msze św. w poniedziałki, czwartki i piątki będą sprawowane o godz. 15:00 i będą poprzedzone Adoracją NS z możliwością spowiedzi. Msze św. we wtorki, środy i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego jak zawsze o 18:30.

8Kościół katolicki w Polsce za czas Kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich przyjął okres po Świętach Bożego Narodzenia. Podstawowym celem kolędy jest wspólna modlitwa kapłana z parafianami, poświęcenie mieszkania lub domu oraz błogosławieństwo dla wierzącej rodziny na cały Nowy Rok. Ponadto, jest to okazja do bliższego poznania się, rozmowy i zacieśniania więzi pomiędzy miejscowym duszpasterzem i wiernymi. Można wtedy też omówić swoje spostrzeżenia dotyczące życia naszej wspólnoty parafialnej. W tym roku spotkania Kolędowe i duszpasterskie rozpoczniemy po zakończeniu Kwarantanny Narodowej, tzn. po 17 stycznia. A w związku z decyzją ks. biskupa administratora Jacka Jezierskiego kolęda czyli wizyta duszpasterska nie może odbyć się w zwyczajowej formie. Zamiast odwiedzin w domach, proponujemy spotkanie w kościele. Chcemy przyjąć inną formę wspólnej modlitwy i błogosławieństwa. Po 17 stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną wieczorną Mszę św. i modlitwę. Rozkład poszczególnych Mszy św. znajduje się tutaj, w gablocie na tablicy ogłoszeń, na Facebooku parafii oraz w Biuletynie Parafialnym. Na takie kolędowe Msze św. prosimy o przyniesienie ze sobą w buteleczkach wody, która zostanie poświęcona i pobłogosławiona, aby później nią pokropić swoje mieszkania. (Można taką buteleczkę za 4 zł nabyć w zakrystii). Podczas spotkania przekażemy też specjalną modlitwę Błogosławieństwa domu i rodziny. Będzie również możliwość złożenia ofiary kolędowej do skarbony, która przeznaczona zostanie na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. A w związku z zapytaniami i sugestiami niektórych parafian można dzisiaj po Mszach św. a w tygodniu w Biurze Parafialnym osobiście zgłosić chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem swojego domu. Omówimy formę i czas takich odwiedzin, tak aby nie było to zagrożeniem sanitarnym dla mieszkańców ani dla księdza. Na takie zgłoszenia czekamy do 17 stycznia.

9Do nabycia Gość Niedzielny, a w nim min. specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

10W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.

11Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m) osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. Podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami. Taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

12Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

13Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. W obecnym czasie pandemii, przy mniejszej frekwencji wiernych w kościele, jest to szczególna pomoc służąca utrzymaniu naszego kościoła i parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 1.110 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

14W minionym tygodniu odeszła do Pana † śp. Teresa Pniewska l. 86, z ul. Makuszyńskiego 9. Pogrzeb poprzedzony różańcem odbędzie się w piątek o godz. 8:30 w kaplicy. W intencji wszystkich zmarłych z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

15Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
16:43
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
466
Artykułów:
1228
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2373253

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)