Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 17.01.2021 (02. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 287

1W całym Kościele rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2Codziennie w ciągu dnia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. Informujemy też, że jak zawsze ofiary ze skarbonek przy żłóbku przekazujemy na pomoc Ziemi Świętej.

3Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy ją ofiarności wiernych. Za ogrzewanie za miesiąc listopad zapłaciliśmy prawie 8000 zł.

4Dzieci klas 1-3 od jutra po swoich feriach wracają do szkoły. W związku z tym wznawiamy katechezy przygotowujące do I Komunii św. Spotkania będą się jednak odbywały tak jak dotychczas tj. zdalnie przez internet w swoich grupach. Młodzież swoje katechezy przygotowujące do bierzmowania również odbywa zdalnie.

5W czwartek i piątek obchodzić będziemy dzień babci i dziadka. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji przyjmując Komunię św. oraz na Adoracji NS.

6Przez cały styczeń zmienione są godziny wieczornej Mszy św. W związku z trwającą sytuacją pandemii i zmianami dotyczącymi planowanej Kolędy informujemy, że Msze św. w poniedziałki, czwartki i piątki będą sprawowane o godz. 15:00. Msze św. we wtorki, środy i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego o 18:30.

7O. Jacek zaprasza 24 stycznia, na godz. 20.00, na rozważanie słowa Bożego pod hasłem „Niedzielny restart”. Temat: „Jak dzielić się Bożą miłością, by nie odstraszać?” Spotkanie zdalne odbędzie się na Zoom-ie. Zapisy przez stronę: Fundacja Radość Ewangelii.

8W tym roku spotkania Kolędowe i duszpasterskie rozpoczniemy po zakończeniu Kwarantanny Narodowej, tzn. po 17 stycznia. A w związku z decyzją ks. biskupa administratora Jacka Jezierskiego kolęda czyli wizyta duszpasterska nie może odbyć się w zwyczajowej formie. Zamiast odwiedzin w domach, proponujemy spotkanie w kościele. Chcemy przyjąć inną formę wspólnej modlitwy i błogosławieństwa. Po 17 stycznia zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną wieczorną Mszę św. i modlitwę. Na takie kolędowe Msze św. prosimy o przyniesienie ze sobą w buteleczkach wody, która zostanie poświęcona i pobłogosławiona, aby później nią pokropić swoje mieszkania. Podczas spotkania przekażemy też specjalną modlitwę Błogosławieństwa domu i rodziny. Będzie również możliwość złożenia ofiary kolędowej do skarbony, która przeznaczona zostanie na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. A w związku z zapytaniami parafian można w zakrystii lub w Biurze Parafialnym osobiście zgłosić chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem swojego domu. Rozkład poszczególnych Mszy św. znajduje się tutaj, w gablocie na tablicy ogłoszeń, na Facebooku parafii oraz w Biuletynie Parafialnym.

9W przyszłą niedzielę 24 stycznia zapraszamy do modlitwy kanonami Taize. Zaczniemy o godz. 18.00 Eucharystią i po Mszy Świętej Adoracja ikony krzyża z Taize wraz z śpiewanymi kanonami wykonywanymi przez Trójmiejską Diakonię Muzyczną wraz z młodzieżą oazową.

10Archidiecezja Gdańska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski przeprowadzi w przyszłą niedzielę, 24 stycznia, zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Przyszła niedziela, 24 stycznia, będzie zatem „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę ofiar na ten cel.

11Do nabycia Gość Niedzielny, a w nim min. o tym jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

12W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.

13Informujemy o przykrej sytuacji: w kościele w piątek popołudniu okradziono skarbonkę przy żłóbku.

14Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m) osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. Podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami. Taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

15Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

16Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. W obecnym czasie pandemii, przy mniejszej frekwencji wiernych w kościele, jest to szczególna pomoc służąca utrzymaniu naszego kościoła i parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 1.020 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

17W sobotę w nocy odszedł do Pana † śp. ks. wikariusz Dominik Ambrosiewicz l. 29, w kapłaństwie 4, wikariusz i katecheta w parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w czwartek o godz. 11:00 na Obłużu, a pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy kościele. Śp. ks. Dominik zostanie pochowany w krypcie kapłańskiej. W intencji śp. ks. Dominika, wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

18Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
17:59
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
473
Artykułów:
1238
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2411116

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)