Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 24.01.2021 (03. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 221

1Dzisiaj w całej Archidiecezji Gdańskiej na prośbę Caritas Chorwacji przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w tym kraju na przełomie roku. Było to od 140 lat najsilniejsze trzęsienie ziemi w Chorwacji. Setki osób zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Bóg zapłać za wsparcie.

2Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej Adoracja ikony Krzyża z Taize wraz z śpiewanymi kanonami wykonywanymi przez Trójmiejską Diakonię Muzyczną wraz z młodzieżą oazową. Zapraszamy wszystkich wiernych.

3O. Jacek zaprasza dzisiaj, w niedzielę 24 stycznia, na godz. 20.00, na rozważanie słowa Bożego pod hasłem „Niedzielny restart”. Temat dzisiejszy: „Jak dzielić się Bożą miłością, by nie odstraszać?” Spotkanie zdalne odbędzie się na Zoom-ie. Zapisy przez stronę: Fundacja Radość Ewangelii.

4Każdego dnia zapraszamy, aby przychodzić i nawiedzać Żłóbek Betlejemski w naszym kościele. Zachęcamy zwłaszcza rodziny z dziećmi do tej praktyki. Informujemy też, że jak zawsze ofiary ze skarbonek przy żłóbku przekazujemy na pomoc Ziemi Świętej.

5Za tydzień ostatnia niedziela kiedy śpiewamy kolędy. Zapraszamy wszystkich z całymi rodzinami na godz. 17:00 do kościoła na wspólne radosne śpiewanie kolęd. Każdy otrzyma śpiewnik. Teksty będą też wyświetlane na ekranie.

6Przez cały styczeń zmienione są godziny wieczornej Mszy św. W związku z trwającą sytuacją pandemii i zmianami dotyczącymi planowanej Kolędy informujemy, że Msze św. w poniedziałki, czwartki i piątki będą sprawowane o godz. 15:00. Msze św. we wtorki, środy i soboty z uwagi na cotygodniowe nabożeństwa i pracę biura parafialnego o 18:30.

7Trwają spotkania Kolędowe i duszpasterskie. Wszystkim proponujemy spotkanie w kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną wieczorną Mszę św. i modlitwę. Rozkład poszczególnych Mszy św. jest przedstawiony w gablocie na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, na facebook’u oraz w Biuletynie Parafialnym. Na takie kolędowe Msze św. prosimy o przyniesienie ze sobą w buteleczkach wody, która zostanie poświęcona i pobłogosławiona, aby później nią pokropić swoje mieszkania. Podczas spotkania przekażemy też modlitwę Błogosławieństwa domu i rodziny. Będzie również możliwość złożenia ofiary kolędowej do skarbony, która przeznaczona zostanie na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. A w związku z zapytaniami parafian informujemy, że jest możliwość kolędy indywidualnej. Można w zakrystii lub w Biurze Parafialnym osobiście zgłosić chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem swojego domu. Plan Mszy kolędowych znajduje się tutaj, w gablocie na tablicy ogłoszeń, na Facebooku parafii oraz w Biuletynie Parafialnym. Mimo ustalonego planu na Mszę św. kolędową można też przyjść i w niej uczestniczyć każdego innego dnia. Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować do ks. proboszcza.

8Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W dużym Gościu artykuł „Jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być tego efekty w przyszłości”, „dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami innych Religi”. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

9W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.

10Z uwagi na nowe rozporządzenia i ogłoszenie całego kraju strefą czerwoną, ogłaszamy zasady obowiązujące wszystkich wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m) osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. Podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami. Taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

11Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

12Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. W obecnym czasie pandemii, przy mniejszej frekwencji wiernych w kościele, jest to szczególna pomoc służąca utrzymaniu naszego kościoła i parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 1.560 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

13W sobotę w nocy odeszli do Pana: † śp. Tadeusz Loks l. 70, z ul. Staffa 5 oraz † śp. Antoni Dampc l. 68, z ul. Staffa 17. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

14Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
17:45
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
473
Artykułów:
1238
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2411104

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)