Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 14.02.2021 (06. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 139

1W tym tygodniu, 17 lutego przeżywać będziemy Środę Popielcową. Tym samym rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele o godz. 7:00, 8:00, 10:00 oraz 17:00 (dla dzieci i młodzieży), 18:30 i 20:00. Wiernym przypominamy o obowiązku zachowania w Środę Popielcową postu ścisłego, tzn. jakościowego i ilościowego. Należy zachować całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i napojów alkoholowych oraz trzeba pamiętać, że w ciągu dnia możemy spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta. Prawo to obowiązuje wszystkich wiernych od 14 do 60 roku życia.

2We wtorek Adoracja NS jak zawsze po wieczornej Mszy św. a w pozostałe dni godzinę przed Mszą św. wieczorną z możliwością spowiedzi św. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne oraz nie będzie prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu i nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

318 lutego III czwartek miesiąca. Od godz. 15:00 adorujemy NS i modlimy się za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe święte i liczne powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. W szczególny sposób polecamy modlitwie powołanych z naszej parafii.

4W najbliższy piątek rozpoczniemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej ok. 19:10; oraz wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00.

5Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

6Za tydzień zbiórka do puszek na kontynuowanie prac w naszym kościele.

7O. Jacek zaprasza za tydzień, w niedzielę 21 lutego, na godz. 20.00, na Lectio divina pod hasłem „Niedzielny restart”. Temat: „Czy Boże obietnice są specjalnie dla mnie i jak je odkryć?” Spotkanie zdalne odbędzie się na Zoomie. Zapisy przez stronę Fundacja Radość Ewangelii.

8W parafii trwają cały czas wizyty duszpasterskie i błogosławieństwo mieszkań oraz rodzin. Bóg zapłać tym wszystkim wiernym, którzy przyjmują kapłana w swoim domu.

9Papież Franciszek Listem apostolskim Patris corde (Ojcowskim sercem) ogłosił w Kościele powszechnym Rok Świętego Józefa dla godnego uczczenia 150 rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Trwać on będzie do 8 grudnia 2021 r. W tym czasie, zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, Stolica Apostolska udziela SPECJALNYCH ODPUSTÓW. Wierni mogą je uzyskać w wyznaczonych kościołach i kaplicach naszej diecezji. Ich lista wywieszona jest w gablocie i opublikowana w internecie. W naszym kościele zgodnie z zaleceniem ks. biskupa w tym okresie w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu św. Józefa, będziemy odmawiać prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Patrona Kościoła katolickiego. Zalecamy też jak najczęstsze nawiedzenie naszej kapliczki św. Józefa za kościołem.

10Do nabycia Gość Niedzielny a w nim „Jak dobrze zacząć Wielki Post” i o tym, że „Zabytkowy Krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym”. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

11Również 18 lutego w czwartek na Mszę św. o godz. 18:30 zapraszamy wszystkie osoby przyjmujące MB     Pielgrzymującą w swoich kapliczkach. Prosimy, aby przynieść kapliczki ze sobą na Mszę św. i ustawić je przy ołtarzu. Na Mszy św. będzie obecna s. Inga.

12W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.

13Przypominamy zasady obowiązujące wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m) osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. Podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami. Taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

14Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

15Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. W obecnym czasie pandemii, przy mniejszej frekwencji wiernych w kościele, jest to szczególna pomoc służąca utrzymaniu naszego kościoła i parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 1.150 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

16W tym tygodniu odeszłli do Pana: † śp. Pelagia Okroj, lat 77, mama biskupa Arkadiusza Okroja z Pelplina, kolegi z roku o. Jacka i ks. proboszcza, oraz † śp. ks. Tadeusz Rykaczewski SAC (pallotyn), lat 84, w kapłaństwie 45 z klasztoru księży pallotynów z Gdańska z kościoła św. Elżbiety Węgierskiej. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

17Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
18:19
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
473
Artykułów:
1238
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2411130

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)