Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 21.02.2021 (01. niedziela Wielkiego Postu)

  • Odsłony: 98

1W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w następującym porządku: rano po Mszy Świętej o godz. 8.00; po południu o godz. 17.00 dla dzieci; po wieczornej Mszy Świętej ok. 19:10; oraz wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 20:00.

2Zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali wraz z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. Ofiary złożone na tacę w czasie tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

3Od poniedziałku będą trwały prace przy oświetleniu. W związku z tym po porannej Mszy św. tj. od godz. 9:00, na adoracje i wieczorną Mszę św. zapraszamy doi kaplicy. Podobnie we wtorek i środę.

4Dzisiaj zbiórka do puszek na kontynuowanie prac w naszym kościele.

5We wtorek Adoracja NS jak zawsze po wieczornej Mszy św.

6O. Jacek zaprasza dzisiaj na godz. 20.00, na Lectio divina pod hasłem „Niedzielny restart”. Temat: „Czy Boże obietnice są specjalnie dla mnie i jak je odkryć?” Spotkanie zdalne odbędzie się na Zoomie. Zapisy przez stronę Fundacja Radość Ewangelii.

7Do nabycia Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, a w „Gościu” początek rekolekcji wielkopostnych. W tym roku gościowym „rekolekcjonistą” jest dobrze znany oazowiczom ksiądz Franciszek Blachnicki. Pod chórem za dowolną ofiarę „Biuletyn parafialny”.

8W kościele jest włączone ogrzewanie. Prosimy, aby pamiętać o zamykaniu drzwi.

9Przypominamy zasady obowiązujące wiernych przebywających w naszej świątyni: w naszym kościele może przebywać 80 osób (1200 m2) + 8 (100 m2) w lewej części chóru, która zostaje udostępniona dla modlących się. Łącznie 88 osób (1 osoba na 15 m) osoby modlące się w kościele muszą mieć przez cały czas założone maseczki lub przyłbice. Przy wejściu do kościoła można zdezynfekować dłonie. Podczas podchodzenia do Komunii św. prosimy zachować odstęp 1,5 m pomiędzy osobami. Taki sam dystans prosimy zachować podczas przyjmowania Komunii św. do ust stojąc lub klęcząc wzdłuż prezbiterium.

10Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

11Składamy serdeczne podziękowanie za materialne wsparcie naszej parafii. Dziękujemy za ofiary zbierane w czasie kolekty i przekazywane na konto. W obecnym czasie pandemii, przy mniejszej frekwencji wiernych w kościele, jest to szczególna pomoc służąca utrzymaniu naszego kościoła i parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 840 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

12W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Krzysztof Popławski, l. 65 z ul. Iwaszkiewicza 5; † śp. Celina Piotrowska, l. 90 z ul. Chwaszczyńskiej 24, pogrzeb we wtorek o 9.30; † śp. Edward Duber, l. 70 z ul. Staffa 7, pogrzeb we wtorek o 12.00; † śp. ks. prof. Andrzej Kowalczyk, l. 81 w kapłaństwie 51 lat, wieloletni wykładowca Pisma św. i wychowawca seminarzystów, a także najstarszy egzorcysta naszej gdańskiej diecezji. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

13Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
18:00
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
473
Artykułów:
1238
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2411117

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)