Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 18.07.2021 (16. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 328

1Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek, aby wspomóc najbliższe inwestycje – położenie posadzki, rozbudowę pierwszego stopnia przed ołtarzem i postawienie przedsionka w nawie głównej.

2W czasie wakacji Msze św. i nabożeństwa sprawujemy wg porządku letniego. W dzień powszedni nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00. Jest natomiast dodatkowa o godz. 20:00.

3W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

4Przypominamy rodzicom, aby pomogli swoim dzieciom w wypełnianiu obowiązków religijnych podczas wakacji.

5Każdego dnia od 17:30 a w środy od 17:00 adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. W czasie adoracji – możliwość spowiedzi św.

6Gościmy dzisiaj ks. Janusza Przygockiego, który w naszej parafii posługiwał w latach 2000-2006. Po Mszy św. jest możliwość nabycia jego książki pt. "Ksiądz na rowerze. Z wiarą i uśmiechem". Opisuje w niej swoje wyprawy i pielgrzymki rowerowe.

7W tygodniu wspominamy: czwartek – św. Marię Magdalenę; piątek – św. Brygidę, patronkę Europy; sobota – św. Kingę.

8W naszym kościele wolne intencje mszalne są jeszcze na niektóre Msze św. od 25 sierpnia. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.

9Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłacono 460 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

10Przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 36 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski. Każdego dnia w czasie trwania pielgrzymki intencje te są odczytywane i pielgrzymi odmawiają w tej intencji różaniec oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia. Najlepiej niegazowaną w małych butelkach. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomoc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.

11W poniedziałek 26 lipca po Mszy św. o 6:00 rano która będzie sprawowana w kościele NSPJ wyruszy 36 Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli postój w naszym kościele około godz. 10.00. Zapraszamy wiernych do powitania pielgrzymów. Prosimy też serdecznie panie o przygotowanie ciast, i napojów którymi przywitamy pielgrzymów. Ciasta będziemy przyjmować do niedzieli włącznie.

12Święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00. Podczas święcenia pojazdów będziemy zbierali ofiary do puszek, aby wesprzeć misjonarzy w ramach corocznej akcji Niva – jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr. Ofiary te będą przeznaczone na zakup dla misjonarzy samochodów terenowych, koni, mułów i rowerów.

13W dniach 16 listopada do 27 listopada organizujemy Pielgrzymkę samolotową do Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku oraz do Acapulco, o ile przepisy sanitarne na to pozwolą. Koszt 9500 zł + 50 $. Więcej informacji u ks. proboszcza.

14Przypominamy, że w kościołach został zniesiony limit uczestnictwa wiernych w liturgii, a w związku z tym została zniesiona dyspensa od uczestnictwa wiernych w niedzielnej Mszy św. i powrócił obowiązek świętowania niedzieli i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. nakazany przykazaniem, jak to było przed czasem pandemii. Przypominamy, że wciąż jednak obowiązuje polecenie zakładania maseczek i dezynfekcji rąk w kościele.

15Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii (6 zł). Następny numer Gazetki Parafialnej dopiero po wakacjach.

16W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. ks. kanonik Jerzy Kownacki l. 80, w kapłaństwie 57, wykładowca liturgiki w naszym Seminarium Duchownym, wieloletni ceremoniarz biskupi, pracował w Radiu Watykańskim, w gdańskim Radiu Plus i Radio Gdańsk. Szczególnie znany z porannej audycji "Ksiądz dobrze nastawiony". W 2001 r. otrzymał tytuł Radiowa Osobowość Roku. Świadek obrad Soboru Watykańskiego II. W 1987 r. był ceremoniarzem Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki w diecezji gdańskiej; † śp. Wanda Barańska l. 72, z ul. Baczyńskiego 4. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu pandemii – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

17Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
09:57
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
485
Artykułów:
1296
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2572093

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)