Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 25.07.2021 (17. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 168

1W czasie wakacji Msze św. i nabożeństwa sprawujemy wg porządku letniego. W dzień powszedni nie ma Mszy św. o godz. 8:00, a w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 14:00. Jest natomiast dodatkowa o godz. 20:00.

2Dzisiaj wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Święcenie pojazdów, w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00. Zebrane ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3W okresie wakacyjnym biuro parafialne w poniedziałki jest NIECZYNNE.

4Każdego dnia od 17:30 a w środy od 17:00 adoracja NS. We wtorek Adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21:00. W czasie adoracji – możliwość spowiedzi św.

5Organizujemy dwudniową pielgrzymkę 11-12 września na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego do Warszawy. Koszt wyjazdu 300 zł. Informacje i zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u o. Jacka.

6W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa Środa – św. Szarbela, prezbitera; czwartek – św. Marty; sobota – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

7W poniedziałek 26 lipca z kościoła NSPJ w Gdyni wyruszy 36 Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O 6:00 rano Msza św. i bezpośrednio po niej Pielgrzymka rusza. Pielgrzymi będą mieli postój w naszym kościele około godz. 10.00. Zapraszamy wiernych do powitania pielgrzymów. Prosimy też serdecznie panie o przygotowanie ciast, i napojów którymi przywitamy pielgrzymów. Ciasta będziemy przyjmować do niedzieli włącznie.

8Przy krzyżu Gdyńskiej Pielgrzymki można składać intencje modlitewne, które pielgrzymi 36 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaniosą przed tron Królowej Polski.

9W ramach wspierania Gdyńskiej Pielgrzymki można ofiarować pielgrzymom wodę do picia. Najlepiej niegazowaną w małych butelkach. Prosimy, aby przynosić ją do zakrystii lub do biura parafialnego. Dziękujemy tym którzy już włączyli się w tą akcję. Pomoc można również przez składanie ofiar pieniężnych. Zostaną one przeznaczone na wsparcie osób które pragną iść na pielgrzymkę, a nie stać ich na opłacenie wpisowego które wynosi 10 zł za każdy dzień pielgrzymowania.

10Od 26 lipca do zakończenia Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki zapraszamy codziennie na godz. 20.45 na Apel Jasnogórski w duchowej łączności z naszymi pielgrzymami.

11W naszym kościele wolne intencje mszalne są dopiero w miesiącu wrześniu. Można też zamawiać intencje mszalne, które zostaną odprawione na trasie Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przez idących księży w czasie sprawowania porannej liturgii.

12Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

13W dniach 16 listopada do 27 listopada organizujemy Pielgrzymkę samolotową do Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku oraz do Acapulco, o ile przepisy sanitarne na to pozwolą. Koszt 9500 zł + 50 $. Więcej informacji u ks. proboszcza.

14Przypominamy, że w kościołach został zniesiony limit uczestnictwa wiernych w liturgii, a w związku z tym została zniesiona dyspensa od uczestnictwa wiernych w niedzielnej Mszy św. i powrócił obowiązek świętowania niedzieli i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. nakazany przykazaniem, jak to było przed czasem pandemii. Przypominamy, że wciąż jednak obowiązuje polecenie zakładania maseczek i dezynfekcji rąk w kościele.

15Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii (6 zł). Następny numer Gazetki Parafialnej dopiero po wakacjach.

16W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Wanda Barańska l. 72, z ul. Baczyńskiego 4; † śp. Wiesław Laskowski l. 77, z ul. Makuszyńskiego 15. W intencji zmarłych kapłanów, zmarłych z naszych rodzin, zmarłych z powodu pandemii – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

17Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
11:36
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
485
Artykułów:
1296
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2572193

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)